סגור

פאוול: "לא יכול להבטיח 'נחיתה רכה' לכלכלה בעקבות העלאות הריבית"

יו"ר הפדרל ריזרב חזר על מחויבות הבנק להוריד את האינפלציה לרמה של 2%, ואמר כי המשימה של אי גלישה למיתון כלכלי תהיה מאתגרת; לדבריו, "הדבר שאסור לנו להיכשל בהשגתו זה החזרת יציבות המחירים, שבלעדיה שום דבר בכלכלה לא יעבוד"

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול אמר אמש כי השגת שליטה על האינפלציה הגואה עשויה "להכאיב לכלכלה" - אבל היא נשארת בראש סדר העדיפויות שלו. כך דיווח אתר CNBC.

פאוול ציין כי הוא לא יכול להבטיח "נחיתה רכה" לכלכלה בעקבות העלאות הריבית, שנועדו להוריד את שיעור האינפלציה שעומד כעת על 8.3% - שיא של כמעט 40 שנה.
"נחיתה רכה משמעותה להוריד את האינפלציה חזרה לסביבות 2% ולשמור על שוק עבודה חזק. מדובר במשימה מאתגרת כרגע מכמה סיבות", אמר יו"ר הפד בריאיון למרקטפלייס.
הוא ציין כי במצב שהמשכורות עולות הימנעות מכניסה למיתון בעקבות הידוק אגרסיבי של המדיניות המוניטרית - היא משימה מאתגרת.
"זה יהיה מאתגר, לא קל. אף אחד לא חושב שזה יהיה קל. עם זאת אנחנו חושבים שיש דרכים להגיע לשם", אמר.

1 צפייה בגלריה
ג'רום פאוול יו"ר הפד 15.3.22
ג'רום פאוול יו"ר הפד 15.3.22
ג'רום פאוול
(צילום: AP)
פאוול אמר את הדברים לאחר שהסנאט אישר לו כהונה נוספת של ארבע שנים כיו"ר הבנק הפדרלי, ברוב של 80 תומכים מול 19 מתנגדים. ההצבעה התעכבה זמן רב מאז שאישר נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן את המשך כהונתו של בנקאי ההשקעות הוותיק בראש הפד.
"המטרה שלנו כמובן היא להחזיר את האינפלציה לרמה של 2% ללא גלישה למיתון כלכלי ותוך שמירה על שוק העבודה החזק", הוסיף יו"ר הפד. "זה מה שאנחנו מנסים להשיג. הדבר שאסור לנו להיכשל בהשגתו זה החזרת יציבות המחירים, שבלעדיה שום דבר בכלכלה לא יעבוד".
פאוול ספג ביקורת על העיכוב בהעלאת הריבית ובעצירת התוכנית לרכישת אג"ח. במסיבת העיתונאים שקיים בשבוע שעבר, לאחר ההודעה על העלאת הריבית ב-0.5%, הוא אמר כי העלאה אגרסיבית יותר, של 0.75%, אינה נמצאת כרגע על השולחן.
בריאיון למרקטפלייס ציין יו"ר הפד כי הוא "לא בטוח עד כמה פעולה מהירה יותר היתה משנה את התמונה", והוסיף: "עשינו את המיטב שיכולנו".