סגור

הצרות של האיש העשיר בעולם: מה מציע אלון מאסק לצעיר בן ה-19 שעוקב אחרי מטוסו הפרטי

לג'ק סוויני, סטודנט מאוניברסיטת פלורידה, יש חשבון טוויטר פופולרי שבו הוא מציע לגולשים לגלות היכן נמצא מטוסו הפרטי של מאסק בכל רגע נתון. מייסד טסלה הציע לסוויני 5,000 דולר כדי שיסגור את החשבון - אבל הוא רוצה משהו אחר לגמרי

ג'ק סוויני, סטודנט בן 19 באוניברסיטת פלורידה המרכזית קיבל מאלון מאסק הצעה שאי אפשר לסרב לה: תמורת 5,000 דולר מתבקש סוויני להפסיק לעקוב אחרי מטוסו הפרטי של אלון מאסק ולדווח לכל משתמש טוויטר אשר יחפוץ היכן נמצא המטוס.
סוויני הקים חשבון טוויטר פופולרי אשר נקרא "היכן המטוס הפרטי של אלון מאסק" בו הוא עוקב אחרי המטוס (לא אחרי מאסק עצמו). החשבון שהוקם בשנת 2020 מבוסס על מידע שכל אמריקאי יכול בעצם להשיג, כך מתברר: פרטי מטוסו של מאסק וחיבור לאפליקציית מעקב אחרי מטוסים פופולרית. התוצאה היא דיווח בטוויטר בכל פעם שמטוסו של מאסק ממריא או נוחת.
1 צפייה בגלריה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אלון מאסק. כאבי ראש מכל הכיוונים
(צילום: גטי )
לחשבון יש כבר מעל 124 אלף עוקבים - ואחד מהם הוא מאסק שפחות אוהב את המעקב הצמוד. מאסק מצידו הציע לסוויני, כך לפי דיווחים בארה"ב, תשלום בסך 5,000 דולר כדי שיוריד את העמוד - אך סוויני דורש מכונית טסלה 3, ששוויה בארה"ב הוא בערך פי 10 מגובה הצעתו של מאסק. לעת עתה חשבון הטוויטר שמאתר את מטוסו של מאסק פעיל - וכעת המטוס נמצא בטקסס.
סוויני, כך מתברר, אינו בן ה-19 היחיד שגורם למאסק לכאב ראש: השבוע פורסם כי דייויד קולומבו, האקר בן 19 הצליח לנצל פרצת אבטחה ולגרום למכוניות טסלה לבצע פעולות כגון הפעלת הצופר. קולומבו דאג גם לשלוח מיילים לבעלי המכוניות, לאחר שהשיג את האימייל שלהם, כדי להזהיר אותם שמכוניתם בסיכון.