סגור

נהג הטסלה שנהרג בתאונה התרברב: "המכונית נוהגת בעצמה"

סטיבן הנדריקסון, שמכונית הטסלה שלו התנגשה במשאית, פרסם סרטונים שבהם שיבח את "הנהיגה האוטונומית" שלה; מומחים הזהירו בעבר כי יצרנית המכוניות החשמליות מטעה את הנהגים, שעלולים להבין שהרכב נוסע לבד


נהג מכונית טסלה שנהרג בתאונת דרכים בקליפורניה הספיק לשבח את מאפייני "הנהיגה האוטונומית", ואף פרסם סרטונים בטיקטוק שבהם נראה נוהג בלי ידיים על ההגה.


התאונה אירעה ב-5 במאי, אז התנגשה מכונית של טסלה מודל 3 במשאית שהתהפכה במחלף בפונטנה. בתאונה נהרג נהג הטסלה. נהג המשאית ונהג נוסף שעצר כדי לסייע לו נפצעו.
בסוכנות הידיעות AP דיווחו כי חקירה ראשונית של המשטרה קבעה שהופעלה מערכת הטייס האוטומטי במכונית הטסלה עוד לפני התאונה. עם זאת, במשטרה הבהירו ביום שישי כי "עוד לא התקבלה מסקנה סופית לגבי מצב הנהיגה במכונית".
שני סרטונים של אדם הנוהג בלי ידיים על ההגה פורסמו בחשבון הטיקטוק של הקורבן, סטיבן הנדריקסון (35) מראנינג ספרינגס בקליפורניה. "מה הייתי עושה אחרי יום עבודה ארוך בלי הטסלה שלי שנוהגת בעצמה", נכתב בהודעה שליוותה את אחד הסרטונים. "חוזר מהעבודה מלוס אנג'לס. תודה לאל לנהיגה אוטונומית", נכתב בתגובות לסרטון השני. "המכונית הכי טובה שיש".

1 צפייה בגלריה
טסלה באולם תצוגה
טסלה באולם תצוגה
מכונית טסלה


בטסלה כינו את המערכת לסיוע בנהיגה "טייס אוטומטי" או "נהיגה אוטונומית מלאה", ולפי המומחים יש בכך כדי להוליך שולל את הנהגים, שעלולים להבין שהמכונית נוסעת לבד לגמרי. עם זאת, באתר של טסלה מצוין במפורש כי המערכות הללו לא הופכות את הרכב לאוטונומי לגמרי.
ממשפחתו של הנדריקסון ומטסלה לא התקבלה תגובה.
הנדריקסון היה חבר פעיל בקבוצה של בעלי מכונית טסלה בדרום קליפורניה, ולפי שאר החברים במועדון "אהב את הטסלה שלו". הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.
הרשות לבטיחות בדרכים בארצות הברית חוקרת מעל 20 תאונות שבהן היו מעורבות מכוניות טסלה. מאז 2016 לפחות שלוש מכוניות טסלה שבהן הופעלה מערכת הטייס האוטומטי היו מעורבות בתאונות קטלניות.
בעבר דחה מנכ"ל טסלה אלון מאסק קריאות של מהנדסי החברה לכלול אמצעי בטיחות שיופעלו במוד של טייס אוטומטי, כגון מצלמות שיעקבו אחרי תנועות העיניים של הנהג וחיישנים שיותקנו בהגה - בטענה כי אמצעים אלה "אינם אפקטיביים".