$
רכב

תאונה קטלנית למכונית של טסלה: "נסעה על טייס אוטומטי"

לפי דיווחים בארה"ב, המכונית נסעה במהירות גבוהה מהמותר, סטתה מהכביש והתנגשה בעץ; שני בני אדם נהרגו; "99% שאף אחד לא ישב ליד ההגה"

חדשות חוץ 21:5618.04.21

שני בני אדם נהרגו אמש לאחר שרכב חשמלי של טסלה, שלפי הערכות נסע כאשר במושב הנהג לא ישב איש, התנגש בעץ צפונית ליוסטון בארה"ב. כך לפי דיווחים בארה"ב.

 

 

 

אחד מההרוגים ישב במושב הנהג, והשני - במושב האחורי של המכונית של טסלה, שנסעה במהירות גבוהה בכביש מתפתל, סטתה מהדרך ופגעה בעץ.

 

 

 

"הבדיקה הראשונית שערכנו - שעדיין לא הסתיימה - מלמדת שאף אחד לא ישב ליד ההגה. אנחנו בטוחים בכך ב-99%", אמרו במשטרה.  המכונית עלתה באש, והיא כובתה רק כעבור ארבע שעות, מאחר שהסוללה התלקחה שוב ושוב. הרשויות עדיין בוחנות האם כריות האוויר הופעלו.

 

בארה"ב נחקרות 23 תאונות שבהן היו מעורבים כלי רכב שהופעלו באמצעות "טייס אוטומטי"  - המאפשר לנהגים להסיר את ידיהם מההגה לפרקי זמן ממושכים בתנאים מסוימים. טסלה דורשת מהמשתמשים להסכים להניח את ידיהם על ההגה "כל הזמן" לפני שהם מפעילים את הטייס האוטומטי, אך רבים מהם מנצלים את המערכת כדי לא לעשות זאת.

 

בעבר דחה מנכ"ל טסלה אלון מאסק קריאות של מהנדסי החברה לכלול אמצעי בטיחות בכלי הרכב, כאשר אלה מופעלים במוד של "טייס אוטומטי", בהם מצלמות שיעקבו אחרי תנועות העיניים של הנהג וחיישנים שיותקנו בהגה - בטענה כי אמצעים אלה "אינם אפקטיביים".

 

טסלה מודל S טסלה מודל S צילום: יצרן

 

x