סגור

"ניו יורק טיימס": ה-FDA יאשר בשבוע הבא את החיסון של פייזר לבני 12-15

לפי הדיווח, מינהל התרופות והמזון האמריקאי יאשר את החיסון לילדים בני 15-12, לאחר שהתוצאות הראשוניות של הניסוי של פייזר שפורסמו לפני כמה שבועות, מלמדות שהחיסון אפקטיבי בגילאים אלה באותה רמה כמו אצל מבוגרים


מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) מתכוון לאשר כבר בתחילת השבוע הבא מתן חיסונים נגד קורונה של פייזר וביונטק לילדים בני 15-12. כך מדווח הניו יורק טיימס המתבסס על מקורות המעורים בנושא. המהלך יעניק זכאות לחיסונים לעוד מיליוני אנשים.

לפי התוצאות הראשוניות של הניסוי שפרסמו בפייזר לפני מספר שבועות, החיסון אפקטיבי בגילאים אלה באותה רמה כמו אצל מבוגרים. לפי פייזר, אף אחד מהמשתתפים בניסוי שקיבלו את החיסון לא פיתח סימפטומים. עוד נמסר כי המשתתפים פיתחו תגובה חיסונית חזקה וחוו תופעות לוואי דומות כפי שנחוו בקרב בני 25-16. חיסון הילדים הוא צעד מרכזי בהעלאת שיעור המחוסנים באוכלוסייה, ואמור לעזור להוריד עוד את מספר הנדבקים והמאושפזים.

1 צפייה בגלריה
פייזר חיסונים קורונה
פייזר חיסונים קורונה
חיסון של פייזר
(צילום: אם סי טי)

אם אכן האישור יינתן בתחילת השבוע הבא, פאנל יועצי החיסונים של המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC) צפוי להיפגש למחרת כדי לדון האם להמליץ על מתן החיסון לבני נוער.
"אנחנו יכולים להבטיח לציבור שאנחנו עובדים על בדיקת הבקשה במהירות ובשקיפות ככל האפשר", מסרה בתגובה דוברת ה-FDA סטפני קאקומו.
עד כה חוסנו בארה"ב בשתי המנות מעל 100 מיליון בני אדם. הרחבת מבצע החיסונים בארה"ב מגיעה בעוד מתגברת הביקורת על חלוקה לא שיוויונית של החיסונים ברחבי העולם. על הנשיא ג'ו ביידן מופעל לחץ הולך וגובר להעביר חלק מהמלאי למדינות אחרות. הממשל רכש 700 מיליון מנות של חיסונים משלושת החיסונים שאושרו עד כה לשימוש, שאמורים להיות מסופקים עד סוף יולי – כמות גבוהה מכפי שיזדקקו לה בארה"ב. .