$
כלכלה ומדיניות

אובמה צפוי למנות את ראש מטה הבית הלבן לשר האוצר

ג'ק לו הוא יהודי שומר מצוות שאמור להחליף את טימותי גייתנר הפורש מתפקידו. על אף שאובמה טרם החליט סופית, צוותו כבר התבקש לערוך את ההכנות הדרושות למינוי

סוכנויות הידיעות 13:2208.01.13
הנשיא אובמה צפוי למנות את ראש צוות הבית הלבן, ג'ק לו, לשר האוצר, זאת במקום טימותי גייטנר הפורש מתפקידו. לפי מקורות הקרובים לעניין, צפוי המינוי להתרחש השבוע.

 

על אף שאובמה טרם החליט סופית על המינוי, הרי שצוותו כבר נתבקש לערוך את ההכנות הדרושות למינוי, כך על פי סוכנות הידיעות בלומברג.

 

ג'ק לו. יהודי שומר מצוות ג'ק לו. יהודי שומר מצוות צילום: אי פי איי

 

בחירתו של לו תסמן את יריית הפתיחה של שידוד מערכות כללי בבית הלבן לקראת כהונתו השנייה של הנשיא אובמה, המתעתד להחליף את ראש המטה שלו ולקדם עוזרים בכירים לתפקידים חדשים במטהו.

 

אובמה עדיין צריך להכריז על מינויים נוספים לתפקידי מטה ולתפקידים בכירים וביניהם שר המסחר, ראש הסוכנות להגנת הסביבה, הנציג המסחרי של ארה"ב וראש המשרד לניהול ותקציב.

 

שר האוצר החדש ישחק תפקיד מרכזי בשיתוף הפעולה בין הממשלה לקונגרס בכל הנוגע לסוגיית העלאת תקרת האשראי של הממשלה ל-16.4 טריליון דולר, לאחר שב-31 בדצמבר פג תוקפה הסטטוטורי של תקרת האשראי של הממשלה ומשרד האוצר נאלץ לנקוט אמצעים חריגים כדי לממן את הממשלה.

 

על אף שלו לא השתתף באופן פעיל בדיונים להשגת ההסכם למניעת הצוק הפיסקאלי, הרי שהוא שיחק תפקיד מרכזי בניהול האסטרטגיה של הבית הלבן בעניין והיה אחראי לתדרוך בכירי וול סטריט במהלך הדיונים.

 

לו הוא יהודי שומר מצוות, ושימש בעבר כעוזר ליו"ר בית הנבחרים לשעבר טיפ אוניל, כיהן פעמיים כראש המשרד לניהול ותקציב וכן היה מנהל בכיר בסיטיגרופ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x