$
קורונה

דיווח שוטף

ארה"ב: הממשל יעביר מיליון חיסונים בשבוע לרשתות בתי מרקחת

בריטניה פותחת בבדיקת 80 אלף תושבים, זאת בניסיון למתן את התפשטות המוטציה הדרום אפריקאית; בריטניה: בן ה-100 שגייס מיליונים נגד הקורונה מת מהנגיף; נשיא אולימפיאדת טוקיו 2020, יושירו מורי, אמר כי יפן תקיים את המשחקים בקיץ ללא קשר למצב מגפת הקורונה; אופטימיות בסין - רק 30 נדבקים בקורונה בחודש

כלכליסט ו-ynet 22:3102.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:31 - בריטניה: 1,449 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

 

הרשויות בבריטניה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 16,840 נדבקים חדשים בקורונה, ו-1,449 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. 3,852,623 בני אדם נדבקו בקורונה בבריטניה מפרוץ המגפה, מהם 108,013 מתו. 9.65 מיליון בני אדם בממלכה קיבלו את מנת החיסון הראשונה נגד הנגיף מתחילת מבצע החיסונים.

 

21:30 - ארה"ב: הממשל ישלח מיליון חיסונים לרשתות בתי מרקחת

 

ממשל ביידן ישיק בשבוע הבא תוכנית חדשה שתאפשר שליחת חיסונים לקורונה ישירות לרשתות בתי מרקחת בארה"ב, בהן CVS, במטרה להגדיל את הנגישות של אוכלוסיות מוחלשות לחיסון.

 

התוכנית תופעל החל ב-11 בפברואר, ותכלול בשלב הראשון 6,500 בתי מרקחת, שיקבלו בשלב הראשון מיליון חיסונים בשבוע. בהמשך התוכנית עשויה להתרחב לעד 40 אלף בתי מרקחת. 

 

בתי המרקחת יחויבו לעמוד בכללים של המדינה בה הם פועלים, בכל הנוגע לתיעדוף המתחסנים.

 

הממשל האמריקאי מתכנן לשלוח בנוסף 10.5 מיליון חיסונים בשבוע למדינות השונות, בשלושת השבועות הקרובים. 

 

 

CVS CVS צילום: Brian Snyder

 

18:43 - בריטניה: בן ה-100 שגייס מיליונים נגד הקורונה מת מהנגיף

 

סר טום מור לוחם מלחמת העולם השנייה שגייס 39 מיליון פאונד לארגוני צדקה בבריטניה במהלך הקורונה, מת בגיל 100 מקורונה. מור אושפז בבית החולים בדפורד ביום ראשון השבוע, לאחר שחלה בקורונה. דובר משפחתו אמר ל- BBC כי הוא לא קיבל חיסון לקורונה בגלל התרופות שנטל נגד דלקת ריאות.

 

סר טום מור סר טום מור צילום: אי פי איי

 

סר טום מור מקבל את התוא מהמלכה אליזבת סר טום מור מקבל את התוא מהמלכה אליזבת צילום: גטי

 

 

14:55 - סין: נעצרו 80 חשודים במכירת חיסונים מזוייפים

 

המשטרה הסינית בבייג'ין ובפרובינציות ג'יאנגסו ושנדונג עצרה יותר מ -80 חשודים מחברי כנופיית פשע שייצרה ומכרה חיסונים מזויפים, כולל למדינות אחרות, כך מדווח AP.

ראש הכנופיה חשטד שייצר את החיסונים המזויפים, שהורכבו מתמיסת מלח פשוטה. הקבוצה הייתה פעילה מאז ספטמבר האחרון. "סין כבר דיווחה על המצב למדינות הרלוונטיות", אמר דובר משרד החוץ וואנג וונבין.

 

12:30 - בריטניה פותחת במבצע מדלת לדלת לבדיקת קורונה

 

בריטניה תפתח היום (ג') במבצע מדלת לדלת לבדיקת 80 אלף תושבים להימצאות נגיף הקורונה, זאת בניסיון למתן את התפשטות המוטציה הדרום אפריקאית, שהיא המדבקת ביותר עד כה. על מנת להוריד את קצב ההדבקה, תושבי שמונה אזורים שונים במדינה ייבדקו, בין אם הם סמפטומטים או לא, תהליך המוגדר "בדיקת זינוק".

 

בכל אזור כזה חיים כ-10,000 אנשים. שלושה מהאזורים הללו נמצאים בלונדון, שניים בדרום מזרח אנגליה ואחד במרכז המדינה. שני אזורים נוספים נמצאים במזרח ובצפון מערב.

 

"זה מדאיג מאוד, זה בהחלט מדאיג מאוד", ציינה שרת החינוך הזוטרה מישל דונלאן בראיון לסקאי. "עדיין מדובר בשלב מסוכן מאוד של הנגיף והמוטציות החדשות מתפשטות".

 

תחנת חיסון לקורונה בבריטניה תחנת חיסון לקורונה בבריטניה צילום: רויטרס

 

11:00 - האיחוד האירופי מהדק את התקנות לגבי המבקרים שמגיעים מחוץ לגוש 

 

האיחוד האירופי הידק את התקנות החלות על מבקרים המגיעים מחוץ לגוש המדינות. לפי התקנות החדשות יורשו להיכנס בחופשיות רק המגיעים ממדינות עם מעט מקרי קורונה. כמו גם, על המדינות הללו להיות חופשיות כמעט לחלוטין מהמוטציות המידבקות יותר.

 

10:00 - נשיא אולימפיאדת טוקיו: נקיים את המשחקים ללא קשר למצב המגפה

 

נשיא אולימפיאדת טוקיו 2020, יושירו מורי, אמר כי יפן תקיים את המשחקים בקיץ ללא קשר למצב מגפת הקורונה. הוא הוסיף כי הוא עובד בשיתוף פעולה הדוק עם הוועד האולימפי הבינלאומי כדי לקיים את התחרויות.

 

הסמל של האולימפיאדה מתנוסס בטוקיו הסמל של האולימפיאדה מתנוסס בטוקיו צילום: רויטרס

 

9:00 - אופטימיות בסין: רק 30 נדבקים בקורונה בחודש

 

סין דיווחה היום על השיעור הנמוך ביותר של מקרים מאומתים חדשים בחודש האחרון, זאת לאחר שמספר המקרים המיובאים עלה על ההדבקות המקומיות. לפי הנתונים הללו, הגל החמור ביותר שפקד את סין מאז מרץ 2020 מתחיל להירגע, זאת לקראת חגיגות השנה החדשה שייפתחו בעוד כשבוע. 30 מקרים דווחו בסין אתמול, ירידה חדה מ-42 מקרים יום קודם לכן והנתון הנמוך ביותר מאז שדווחו 24 מקרים ב-2 בינואר.

 

 

 

 

 

 

x