שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

בגלל הקורונה: הצרפתים נקראים לא לדבר באוטובוס

המלצה בצרפת: להכפיל את פרק הזמן בין שתי מנות החיסון; צעדי סגר נוקשים באוסלו ובמחוזות הסמוכים לה; מנכ"ל יונייטד איירליינס: עשויים לחייב את העובדים להתחסן; ביידן מעריך: מספר המתים מקורונה בארה"ב יגיע ליותר מ-600 אלף

כלכליסט ו-ynet 19:5423.01.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

19:00 - בגלל הקורונה: הצרפתים נקראים לא לדבר באוטובוס

 

האקדמיה הלאומית הצרפתית לרפואה קראה היום (שבת) לנוסעים בתחבורה הציבורית להפסיק לדבר זה עם זה ולהימנע גם משיחות טלפון בעודם נוסעים באוטובוסים וברכבות, כדי להפחית את הסיכוי להדביק אחרים בקורונה. באקדמיה ציינו אמנם בהמשך כי אם בקרון של הרכבת התחתית יש רק שלושה נוסעים הרי שאין מניעה מלדבר, אבל כאשר נרשמת צפיפות גדולה יותר הדבר ההגיוני הוא להימנע משיחה, גם בטלפון.

 

האקדמיה היא הגוף המייעץ הרפואי הבכיר בצרפת, אבל קביעותיה הן בגדר המלצות, ולא בגדר תקנות. גם במקרה של הקריאה להימנע משיחות בתחבורה הציבורית מדובר בהמלצה, ולא בחובה. בצרפת אמנם נדרשים התושבים לעטות מסכות מאז חודש מאי, אבל רבים מהנוסעים בתחבורה הציבורית נוהגים להסירן כדי לדבר בטלפון.

 

 

"אוטובוס חיסונים" בצרפת "אוטובוס חיסונים" בצרפת צילום: איי אף פי

 

14:45 - המלצה בצרפת: להכפיל את פרק הזמן בין שתי מנות החיסון לשישה שבועות

 

רשות הבריאות העליונה של צרפת (HAS), הגוף המייעץ הבכיר במדינה, המליצה היום להכפיל את משך הזמן שבין המנה הראשונה לשנייה של החיסון נגד קורונה משלושה לשישה שבועות, זאת על מנת להגדיל את מספר המתחסנים. הפער בין המנות בצרפת עומד כעת על שלושה שבועות עבור דיירי בתי אבות ומוסדות סיעודיים, אשר נמצאים בעדיפות הגבוהה ביותר לקבלת החיסון, וארבעה שבועות עבור כל שאר המתחסנים, כמו עובדי רפואה וחינוך. HAS מסרה שהגדלת הרווח בין שתי הזריקות הדרושות בחיסונים של פייזר-ביונטק ומודרנה, יאפשרו לחסן לפחות 700,000 איש יותר בחודש הראשון. "קצב ההדבקה העולה וההגעה המדאיגה של מוטציות חדשות של הנגיף, מצריכות את האצת מבצע החיסונים על מנת למנוע מהמגפה לקבוע שיא חדש בשבועות הקרובים", כך לדברי הרשות.

 

14:05 - עוד יום ללא הדבקה קהילתית באוסטרליה

 

אוסטרליה דיווחה על יום נוסף ללא הדבקה קהילתית. בשמונה מתוך תשעת הימים האחרונים לא דווח על אף מקרה הידבקות מסוג זה.

 

מלבורן, אוסטרליה מלבורן, אוסטרליה צילום: רויטרס

 

13:10 - עוד מגבלות בבלגיה

 

בלגיה אסרה על נסיעות לא חיוניות אל ומתוך המדינה החל מיום רביעי ועד הראשון במרץ, בניסיון להאט את התפרצות מוטציות הקורונה החדשות.

 

12:20 - צעדי סגר נוקשים בנורבגיה

 

אוסלו בירת נורווגיה ותשעה מחוזות סביבה יטילו כמה מאמצעי ההסגר הקשים ביותר לאחר שזוהתה בהם התפרצות של המוטציה הבריטית של הקורונה, כך הודיעה הממשלה היום. מרכזי קניות ועסקים לא חיוניים ייסגרו ב-12 בצהריים מחר, פעילויות ספורט מאורגנות יבוטלו ובתי ספר יעברו ללמידה מרחוק.

 

10:45 - מנכ"ל יונייטד איירליינס: עשויים לחייב את העובדים להתחסן

 

חברת יונייטד איירליינס עשויה לחייב את עובדיה לקבל את החיסון לקוביד 19, וחברות נוספות עשויות ללכת בדרכה, כך אמר מנכ"ל יונייטד סקוט קירבי לעובדים. דובר של החברה אישר שהיא "שוקלת בחיוב" את הפיכת החיסון לחובה.

 

מטוס של יונייטד מטוס של יונייטד צילום: בלומברג

 

"אני חושב שהדבר הנכון עבור יונייטד איירליינס, וחברות אחרות, הוא לדרוש מהעובדים לקבל את החיסון", אמר קירבי, "אם חברות נוספות יפעלו בצורה דומה, אפשר לצפות שיונייטד תהיה מהראשונות שיעשו זאת" חברות במדינה עדיין נמצאות בשלבים ראשוניים של השגת חיסונים וקבלת החלטות לגבי הפצתם. קבלת חיסון לקורונה על ידי העובדים הוא צעד חיוני בדרך לחזרה לפעילות של חברות שמפעילות מתקנים בהם עובדים רבים שוהים בקרבה זה לזה.

 

09:30 - לראשונה מפרוץ המגפה: חלקים מהונג קונג בסגר

 

הרשויות בהונג קונג הודיעו על הטלת סגר על שכונות בעיר. מדובר בפעם הראשונה שצעד זה מיושם בהונג קונג. תושבי השכונות מחויבים לעבור בדיקות לאבחון נגיף הקורונה ולא יורשו לעזוב את בתיהם עד השלמת המבצע, שלפי הרשויות צפוי לארוך 48 שעות. כמו כן הכבישים באזורים אלה יוגבלו לתנועה. ביממה האחרונה אובחנו בהונג קונג 61 נדבקים מאומתים, לעומת 55 ביממה שלפניה ובסך הכל 9,929 נדבקים מפרוץ המגפה.

 

בדיקה בהונג קונג בדיקה בהונג קונג צילום: אי אף פי

 

08:30 - הקורונה בסין: 107 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה

 

הרשויות בסין דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו במדינה 107 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה, מהם 90 שהועברו בהדבקה מקומית. מדובר בעלייה של ארבעה מקרים לעומת היממה שלפניה. כמו כן, מספר החולים הא-סימפטומטיים שאובחנו בסין ביממה האחרונה עמד על 99 לעומת 119 ביממה שלפניה. מספר הנדבקים מפרוץ המגפה בסין עומד כעת על 88,911 ומניין המתים כתוצאה מסיבוכי הנגיף נותר ללא שינוי - 4,635 בני אדם.

 

08:00 - ביידן מעריך: מספר המתים מקורונה בארה"ב יגיע ליותר מ-600 אלף

 

 נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר כי הוא מעריך שמספר המתים מקורונה בארה"ב יגיע ליותר מ-600 אלף בני אדם. "אנחנו במצב חירום לאומי, וצריכים להתנהג כך", אמר בתדרוך בבית הלבן. ביומו השלישי בתפקיד, שבו הוא מתמקד בצעדים כלכליים בעיקר, הוא הורה לסייע כספית למשפחות נזקקות, ולהרחיב את הסיוע במזון למשפחות שילדיהן מתבססים על ארוחות בבתי הספר. "אמריקאים רבים נפגעים. הנגיף מתפשט, ומשפחות הולכות ונהיות רעבות. אנשים בסיכון מגורשים, ומספרי המפוטרים עולים. אנחנו צריכים לפעול, לא משנה איך מסתכלים על זה", אמר. עד כה מתו בארה"ב מהמחלה יותר מ-400 אלף בני אדם.

 

 

 

בתוך כך המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) דיווח כי 1.6 מיליון אמריקאים נוספים התחסנו נגד קורונה ביממה האחרונה, הנתון היומי הגבוה ביותר עד כה. לפי נתוני ה-CDC נכון לעכשיו חולקו בארה"ב יותר מ-19 מיליון מנות חיסון, כמחצית מכלל המנות שהופצו ברחבי המדינה.

 

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח כי ביממה האחרונה מתו במדינה 1,440 בני אדם שנדבקו בקורונה. מפרוץ המגפה מתו במקסיקו 147,614 בני אדם מתוך כ-1.7 שנמצאו חיוביים לנגיף. עוד קודם לכן עדכן משרד הבריאות של ברזיל כי ביממה האחרונה מתו 1,069 מחולי הקורונה במדינה כתוצאה מסיבוכי הנגיף. בנוסף, מאתמול יותר מ-56 אלף נמצאו חיוביים לנגיף בברזיל. מפרוץ המגפה התגלו יותר מ-8.7 מיליון נשאים במדינה, מתוכם מתו 215,243 בני אדם.

 

הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה נמצאו חיוביים לנגיף יותר מ-16 אלף בני אדם ומתו 879 מהחולים הפעילים במדינה כתוצאה מסיבוכי הנגיף. מפרוץ המגפה אובחנו יותר מ-2.1 מיליון חולים בגרמניה, מתוכם מתו 51,521.

x