$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: הסנאט ביטל את הווטו הנשיאותי שהטיל טראמפ על חוק תקציב הביטחון

הסנאט הצטרף לבית הנבחרים ובהצבעה נדירה הצביע נגד הווטו הנשיאותי על החוק שקובע את התקציב השנתי של משרד ההגנה, בגובה 740 מיליארד דולר. מדובר בפעם הראשונה שהקונגרס האמריקאי מבטל ווטו שהטיל הנשיא טראמפ מאז שנכנס לתפקיד

ynet וכלכליסט 22:0501.01.21

בהצבעה נדירה ביום השנה החדשה, הסנאט האמריקאי הצביע נגד הווטו הנשיאותי שהטיל נשיא ארצות הברית היוצא דונלד טראמפ על החוק שקובע את התקציב השנתי של משרד ההגנה, בגובה 740 מיליארד דולר. 81 הצביעו בעד ביטול הווטו ו-13 הצביעו נגד.

 

בכך הצטרף הסנאט לבית הנבחרים האמריקאי, שלפני ארבעה ימים הצביע נגד הווטו. טראמפ הטיל את הווטו לפני כשבוע מכיוון שלדבריו התקציב אינו כולל "צעדים קריטיים לביטחון הלאומי", ושמדובר ב"מתנה לסין ורוסיה". מדובר בפעם הראשונה שהקונגרס האמריקאי מבטל ווטו שהטיל הנשיא טראמפ מאז שנכנס לתפקיד.

 

ביום רביעי שעבר, כשהטיל את הווטו על תקציב הביטחון האמריקאי, אמר טראמפ שעשה זאת מכיוון שהוא "לא כולל אמצעי ביטחון לאומי קריטיים". בין היתר, טען טראמפ כי התקציב "כולל הוראות שאינן מכבדות את הוותיקים ואת ההיסטוריה של הצבא שלנו, וסותר את המאמצים של הממשל שלי להעמיד את אמריקה בראש סדר העדיפויות שלנו. פעולות ביטחון לאומי ומדיניות חוץ".

 

הנשיא טראמפ הנשיא טראמפ צילום: איי פי

 

x