$
כלכלה ומדיניות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הטיל וטו על תקציב הביטחון האמריקאי

באופן חריג, שבועות ספורים לפני שהוא עוזב את תפקידו, הטיל טראמפ וטו על הצעת חוק תקציב הביטחון שהיקפה עומד על 740 מיליארד דולר: "התקציב לא כולל אמצעי ביטחון לאומי קריטיים, זו מתנה לסין ולרוסיה". התוצאה: לראשונה זה 60 שנים, ייתכן כי תקציב הביטחון האמריקאי לא יעבור, למרות רוח גבית חזקה מהקונגרס

שירות כלכליסט 22:5123.12.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לא מפסיק להפתיע - גם בשבועות האחרונים של כהונתו. הערב (ד') הטיל טראמפ וטו על תקציב הביטחון האמריקאי, באופן חסר תקדים. 

 

 

כתוצאה מכך, לראשונה זה 60 שנים ייתכן כי הצעת חוק התקציב, שהיקפו עומד על 740 מיליארד דולר - לא תהפוך לחוק. זאת, למרות הרוח הגבית החזקה שלה זוכה הצעת החוק מהקונגרס. 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

טראמפ אמר כי הטיל וטו על תקציב הביטחון האמריקאי מכיוון שהוא "לא כולל אמצעי ביטחון לאומי קריטיים". בין היתר, טען טראמפ כי התקציב "כולל הוראות שאינן מכבדות את הוותיקים ואת ההיסטוריה של הצבא שלנו, וסותר את המאמצים של הממשל שלי להעמיד את אמריקה בראש סדר העדיפויות שלנו. פעולות ביטחון לאומי ומדיניות חוץ".

 

לדברי הנשיא האמריקאי היוצא, "זו 'מתנה' לסין ולרוסיה".

 

אף על פי שבשמונת המקרים הקודמים שטראמפ הטיל וטו, אושרו הצעות בזכות תמיכת עמיתיו הרפובליקנים של טראמפ בקונגרס, יועציו אמרו כי הפעם נראה שהצעת החוק לא תעבור, שבועות ספורים לפני שטראמפ אמור לעזוב את תפקידו ב-20 בינואר.
x