כלכלה ומדיניות

הסניף המקוון הראשון של רשת הול פודס נפתח בברוקלין

שלוש שנים אחרי שרכשה את רשת המרכולים האורגנית, אמזון פתחה סניף ראשון שלא נועד להגעת לקוחות. השקת החנות שתתפקד כמרכז הפצה להזמנות מקוונות תוכננה עוד לפני מגפת הקורונה, ועשויה לסלול את הדרך לסניפים חדשים שיפעלו באותה המתכונת

שירות כלכליסט 07:5703.09.20

סניף של רשת המזון האורגני הול פודס נחנך שלשום בברוקלין, שלוש שנים אחרי שהרשת נרכשה על ידי אמזון. עם זאת, לראשונה בתולדות הול פודס, הסניף יפעל במתכונת מקוונת בלבד ולא תותר כניסת לקוחות. החנות תשמש כמרכז הפצה של הזמנות אונליין שיתבצעו על ידי רוכשים מברוקלין וסביבתה. על כך דיווח אתר החדשות CNBC.

 

 

שליחים של אמזון

 

הסניף החדש מעוצב ככל יתר הסניפים, עם מעברים שבהם מסודרים המוצרים. עם זאת, אין במקום קופות וגם עמדות המזון המבושל נעדרות. תחת זאת, בחלקו האחורי של הסניף נמצא מערך האריזה והשילוח של ההזמנות.

 

 

ענקית הקמעונאות אמזון, שרכשה את הול פודס ב־2017 תמורת 13.7 מיליארד דולר, ציינה בהודעתה על פתיחת הסניף כי "משלוחי המזון ממשיכים להיות אחד העסקים הצומחים ביותר שלה". ההזמנות שיתבצעו בסניף יימסרו על ידי שליחי אמזון. לדברי הקמעונאית שבבעלות המיליארדר ג'ף בזוס, עם השקת הסניף גויסו מאות עובדים חדשים "שיהיו מחויבים ב־100% לסיוע במערך המשלוחים של הסניף".

 

אף שתכנון הסניף החל עוד לפני מגפת הקורונה, נראה כי השקתו כעת מקבלת משמעות מחודשת שאולי תביא את החברה לשקול פתיחה של סניפים דומים בעתיד. כך, בחסות הריחוק החברתי שנכפה על הציבור, רבים העדיפו לרכוש מוצרים באופן מקוון ולהימנע מהגעה לסניפים. בדיווחי הרבעון השני שלה טענה אמזון כי מכירות המזון שילשו את עצמן לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

 

בצל המגפה, חלק מלקוחות הול פודס כבר התנסו ברכישה מקוונת מהרשת. באפריל הודיעה החברה כי חלק מסניפיה יעבדו כמרכז הפצה בלבד. במקביל, חלק מהחנויות פעלו במתכונת משולבת, כאשר עד הצהריים התאפשרה כניסת לקוחות ולאחר מכן נמכרו מוצרי הול פודס באופן מקוון בלבד.

 

100 אלף עובדים חדשים

 

באותה התקופה הודיעה אמזון כי גייסה למעלה מ־100 אלף עובדים חדשים מאז מרץ. מרבית העובדים סופחו למערכי המשלוחים של הול פודס ואמזון פרש, חברה־בת של אמזון המספקת גם היא שירותי משלוחי מזון. שבועות ספורים לאחר מכן הושקה בפלטפורמות המקוונות של הול פודס ואמזון פרש תכונה חדשה המאפשרת ללקוחות להמתין בתור וירטואלי. כך, הובטח ללקוחות, המשלוחים יחולקו על פי סדר הזמנתם.

x