$
תעשייה ופיננסים

אמזון הזמינה 1,800 טנדרים חשמליים ממרצדס: "בונים את הצי הידידותי בעולם"

זו ההזמנה הגדולה ביותר עד כה שקיבלה חטיבת המכוניות החשמליות של מרצדס; במקביל הצטרפה החברה ל"התחייבות האקלים" שיזמה אמזון בשנה שעברה, ובמסגרתה היא מחויבת להפסיק את פליטת הפחמן עד 2040

שירות כלכליסט 22:2828.08.20
אמזון הודיעה כי הזמינה 1,800 טנדרים חשמליים ממרצדס בנץ עבור צי המשלוחים האירופי שלה. מדובר בחלק ממאמצי החברה להפסיק את פליטות הפחמן שלה עד 2040.

 

לפי הודעת אמזון, מרבית המכוניות והרכבים המסחריים החשמליים ייכנסו לשירות כבר השנה. ענקית המסחר המקוון הזמינה 1,200 טנדרים מדגם eSprinter הגדול יותר של מרצדס בנץ, ו-600 יחידות מהדגם eVitos בגודל בינוני.

 

זו ההזמנה הגדולה ביותר עד כה שקיבלה חטיבת המכוניות החשמליות של מרצדס. עם זאת, ההזמנה הזו מתגמדת לעומת ההזמנה של 100 אלף מכוניות חשמליות שביצעה אמזון מ-Rivian Automotive, חברת סטארט-אפ שהיא השקיעה בה.

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, מסר בהצהרה כי ההסכם החדש הוא חלק מהמסע של החברה "לבניית צי התחבורה הידידותי ביותר לסביבה בעולם".

  

במקביל, מרצדס בנץ הצטרפה להתחייבות האקלים (The Climate Pledge) שיזמה אמזון בשנה שעברה, ובמסגרתה החברות מתחייבות להפסיק את פליטת הפחמן בעסקיהן עד 2040. במרצדס הצהירו בעבר כי בכוונתם לייצר צי מכוניות שאינו פולט פחמן עד 2039.

 

בנוסף לאמזון, גם חברות משלוחים גדולות אחרות מקדמות מעבר לצי מכוניות חשמליות. כך למשל, בינואר הזמינה UPS עשר משאיות משלוחים מחברת Arrival הבריטית.

 

במקביל, גם יריבותיה של מרצדס מגדילות את המאמצים לייצור מכוניות חשמליות. פורד למשל מתכננת לייצר בצפון אמריקה גרסה חשמלית של הרכב המסחרי מדגם Transit עד 2022. ג'נרל מוטורס מתכוונת להתחיל בייצור רכב מסחרי חשמלי בשלהי 2021.

 

 

מטה אמזון בבנגלור, הודו מטה אמזון בבנגלור, הודו צילום: רויטרס

 

x