$
קורונה

נשיא ברזיל החלים: אובחן כשלילי לנגיף הקורונה

הנשיא הברזילאי, שנדבק בנגיף ב-7 ביולי, טען שטופל באמצעות התרופה הידרוקסיכלורוקווין, שיעילותה טרם הוכחה; במהלך חודשי המגיפה הוא הופיע פעמים רבות בציבור ללא מסיכה - ואף הביע התנגדות למגבלות שהטילו מושלי המחוזות במדינה

שירות כלכליסט 17:0725.07.20

נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, הודיע שאובחן כשלילי לנגיף הקורונה.

 

הנשיא הברזילאי, שנדבק בנגיף ב-7 ביולי, טען שטופל באמצעות התרופה הידרוקסיכלורוקווין, שיעילותה טרם הוכחה.

 

במרץ, עם התפרצות הקורונה, זלזל בולסונארו, כמו עמיתו לזרם הפופוליסטי דונלד טראמפ, במגיפה, ואמר כי מדובר ב"צינון קל". כמו כן הוא הופיע בציבור פעמים רבות ללא מסיכה.

  

לפני כחודש קבע שופט פדרלי כי אם הנשיא - או בכירים אחרים בשירות המדינה - לא יצייתו לתקנה המחייבת עטיית מסיכה בציבור, הוא ייקנס בסכום של 2,000 ריאל (387 דולר). השופט כינה את התנהגותו של בולסונארו "גסת רוח, במקרה הטוב".

 

 

ז'איר בולסונארו ז'איר בולסונארו צילום: רויטרס

 

לדבריו, "הנשיא חייב לנקוט את כל הצעדים כדי למנוע את התפשטות המגיפה, כולל הגנה על עצמו ועל הסובבים אותו; זאת, למרות שאין קונצנזוס בקרב הקהילה המדעית בנוגע להפצת הנגיף על ידי אנשים א-סימפטומיים".

 

בולסונארו מתנגד למגבלות שהטילו מושלי המחוזות בברזיל בעקבות המגפה, ולפני שאובחן הוא נכח בהתקהלויות רבות עם תומכיו - לפעמים ללא מסכה.

 

עד כה אובחנו יותר מ-2.3 מיליון חולים בברזיל, ומספר המתים בה עומד על יותר מ-85 אלף - הכי גרוע מלבד ארצות הברית. מומחים מעריכים שהמספרים האמיתיים גדולים אף יותר, עקב מיעוט בדיקות.

x