$
קורונה

ברזיל תערוך ניסוי בחיסון לקורונה שפיתחה סינובאק הסינית

הניסוי ייערך ב-12 מרכזי מחקר בשש מדינות בברזיל. ההסכם כולל העברת טכנולוגיה שתאפשר את ייצור החיסון בברזיל - המדינה עם מספר הנדבקים ומספר הקורבנות השני בעולם אחרי ארה"ב

שירות כלכליסט 11:1104.07.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

רגולטור הבריאות בברזיל, אנוויזה (Anvisa) אישר אתמול (ו') לערוך ניסוי קליני בחיסון פוטנציאלי לנגיף הקורונה שמפתחת החברה הסינית סינובאק (Sinovac), כך לפי פרסום רשמי בעיתון ברזילאי שעליו מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס, היום (שבת).

 

 

 

את המחקר - שעליו הוכרז לראשונה ב-11 ביוני - מוביל מרכז מחקר במימון מדינת סאו פאולו, Instituto Butantan. ההסכם עם סינובאק הסינית כולל לא רק ניסויים אלא גם העברת טכנולוגיה שתאפשר ייצור של החיסון בברזיל.

 

ב-29 ביוני אמר מושל מדינת סאו פאולו ז'ואו דוריה (Joao Doria) ש-9,000 מתנדבים כבר נרשמו לקבלת החיסון הניסיוני נגד קוביד 19, המחלה הנשימתית שנגרמת כתוצאה מנגיף הקורונה. לפי דוריה, ניסויים ייערכו ב-12 מרכזי מחקר בשש מדינות בברזיל - סאו פאולו, ריו דה ז'ניירו, מינאס ג'ראיס, ברזיליה, ריו גראנדה דו סול ופאראנה.

 

האישור של רגולטור הבריאות בברזיל מגיע לאחר שבברזיל נרשמו יותר מ-1.5 מיליון נדבקים בנגיף הקורונה, לפי משרד הבריאות במדינה, והיא המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מהמגפה לאחר ארה"ב. מספר המתים עלה ב-1,290 ביממה האחרונה בברזיל והוא עומד כעת על 63,254 בני אדם.

 

 

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו צילום: רויטרס

 

 

אתמול דווח כי הנציבות האירופית אישרה לשימוש במדינות האיחוד את התרופה רמדסיביר, המשמשת לטיפול בקורונה; זאת, ימים ספורים לאחר שנודע כי ארה"ב קנתה מהיצרנית גיליאד כמעט את כל המלאי לחודשים הקרובים.

 

שלשום דווח כי הניסוי של חברת מודרנה לחיסון לקורונה בהשתתפות 30 אלף בני אדם שתוכנן לשבוע הבא - נדחה. הדבר יקשה עליה למסור מידע חשוב בנוגע לחיסון עד חג ההודיה, שיחול השנה ב-26 בנובמבר.

 

יום לפני כן, ב-1 ביולי דווח כי הניסוי בחיסון לנגיף קוביד-19 שפיתחה ענקית התרופות פייזר, בשיתוף חברת הביוטק BioNTech, עורר תגובה חיסונית בקרב אנשים בריאים – ואולם הוא גרם במקביל לחום ותופעות לוואי נוספות אצל הנסיינים, במיוחד בשימוש במינון גבוה.

x