שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

בעל הדירה, סוחר הסמים ו-58 מיליון דולר בביטקוין שנזרקו לפח

קליפטון קולינס רכש 6,000 מטבעות ביטקוין כשערכו של המטבע היה 5 דולרים. כעת כשהביטקוין נוגע ב-10,000 דולר קולינס יכל להיות עשיר מאוד, אלא שהמציאות התנפצה לו בפנים

שירות כלכליסט 13:1024.02.20

קליפטון קולינס (Clifton Collins) בן ה-49 רכש 6,000 מטבעות ביטקוין באמצעות כסף שהרוויח מגידול ומכירת מריחואנה בין  השנים 2011 ל-2012. באותה תקופה ערכו של המטבע נע בין 4-6 דולרים. כיום שוויו מעל 9,700 דולר, מה שאומר שקולינס היה יכול להיות עשיר מאוד.

 

אך קולינס לא נהנה מהעלייה החדה הזאת, כיוון שבעל הבית שלו זרק את כל הקודים של הביטקוין שלו.

 

לפי הסיפור שפורסם באייריש טיימס, קולינס נעצר ב-2017 בחשד שגידל ומכר מריחואנה, וקיבל על כך 5 שנים בכלא בפועל. בעקבות זאת, בעל הבית שלו שלח חלק גדול מרכושו של קולינס למזבלה מקומית, כדי לפנות את חדרו. אחד מפריטי הרכוש האלה היה קופסה של חכת דיג, שהכילה דף 4A עם קודי הביטקוין של קולינס בשווי של 58 מיליון דולר.

 צילום: שאטרסטוק

 

מדובר בקודים שמקבלים כשרוכשים ביטקוין ונועדו למנוע פריצות וגניבות דיגיטליות של המטבע.  אלו הרוצים להחמיר עם האבטחה מדפיסים את הקודים על דף ומאפסנים אותו עד אשר יירצו להחליף את הביטקוין בתמורה למזומן. ב-2017 קולינס חילק את 6,000 מטבעות הביטקוין שלו ל-12 חשבונות שונים כדי למנוע את אובדנם. הוא הדפיס את הקודים שלו על דף נייר, ואותו הניח בקופסת הדיג.

 

בשנים האחרונות אבדו סכומים כסף אדירים. תושב בריטניה, למשל, זרק דיסק קשיח שאחסן קודים לביטקוין בשווי 127 מיליון דולר, או ג'רלד קוטן, בעלים של אתר המרה קנדי, שמת מסיבוכי מחלת קרוהן ב-2018, והשאיר אחריו 190 מיליון דולר בכסף קריפטוגרפי שרק לו היה הקוד אליו.

 

 

ביטקוין ביטקוין

 

לא שזו נחמה גדולה עבורו, אך קולינס לא היה יכול להוציא את הכסף שלו בכל מקרה, גם אם הקודים לא היו נזרקים לזבל. משרד הנכסים הפליליים של אירלנד החרים את הכסף, בתואנה שרכישתו מומנה ע"י פעילות בלתי חוקית.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x