$
המזרח התיכון

דיווח: פיצוץ בבסיס איראני באזור חלב בסוריה

מדובר בבסיס הממוקם בג'בל עזאן שבפרברים הדרומיים של מחוז חלב. עוד נמסר כי הפיצוץ הוא תוצאה של תקיפת מטוס קרב

ליעד אוסמו, ynet 23:3114.04.18
כלי תקשורת בשפה הערבית דיווחו הערב (שבת) כי פיצוץ אירע באחד המחסנים הגדולים של הכוחות האיראניים בסוריה, הממוקם בג'בל עזאן שבפרברים הדרומיים של מחוז חלב. על-פי הדיווחים במקום יש כמה הרוגים. עוד נמסר כי הפיצוץ הוא תוצאה של תקיפת מטוס קרב או של טילים ששוגרו לעבר הבסיס.

 

 

 

לפני כמה ימים דווח שהבסיס הזה פונה מידי כוחות המשטר הסורי והכוחות האיראניים בשל החשש מפני תקיפה אמריקנית.

 

התקיפה האמריקאית בדמשק, אתמול בלילה התקיפה האמריקאית בדמשק, אתמול בלילה צילום: איי פי

 

 

הדיווח מגיע פחות מ-24 שעות לאחר התקיפה המשולבת. בתקיפה משולבת של צבאות ארצות הברית יחד עם צרפת ובריטניה. הופצצו לפנות בוקר כמה מטרות בסוריה ביותר מ-100 טילים. לפי דיווחים רשמיים בסוריה, הותקפו כמה יעדים בבירה דמשק ובסביבתה, בין היתר מרכז המחקר סרס באזור ברזה-ג'מראיה והבסיס הצבאי באל-כסווה, שם נטען כי יורטו 13 טילים ששוגרו לעבר המקום. משרד ההגנה האמריקני הכתיר כ"מוצלחת" את התקיפה וטען כי היא הייתה מועילה עד כדי כך שתוכנית הנשק הכימי הסורית חזרה למעשה שנים לאחור. התקיפה לפנות בוקר בוצעה בתגובה על הטבח הכימי שלדברי המערב ביצע אסד בשבוע שעבר בדומא שבפרברי דמשק. 

 

רוסיה הגיבה בחריפות לתקיפה בסוריה. מטעם הנשיא ולדימיר פוטין נמסר הבוקר כי המתקפה היא "הפרה של החוק הבינלאומי" אשר "תחריף את האסון ההומניטרי בסוריה". הגנרל הרוסי סרגיי רודסקוי אמר שארצו עשויה לשקול לספק לסורים ולמדינות נוספות את מערכת ההגנה האווירית המתקדמת S-300. הנשיא הסורי בשאר אסד אמר שארה"ב ובעלות בריתה החליטו לתקוף בסוריה אחרי שהבינו שאיבדו את השליטה על האזור, ואת אמינותן. הטלוויזיה הסורית שידרה הבוקר תמונות של המוני אזרחים חוגגים ברחובות ביום שאחרי התקיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x