• תפריט
חברה וסביבה

העיר שתשלם לכם כדי שתעברו לגור בה‎

ראש עיריית קנדלה האיטלקית מוכן לשלם עד 2,000 יורו למשפחה שתעבור להתגורר בעיר, בה נותרו 2,700 תושבים בלבד. צפו בתמונות העיר הציורית

שירות כלכליסט 22:3421.10.17

ראש עיריית קנדלה האיטלקית הגה פתרון מעשי לבעיית הידלדלות האוכלוסייה המקומית - לשלם לאנשים שיגיעו להתגורר בעיר.

 

 

 

ניקולה גאטה רוצה להחזיר עטרה ליושנה, ולהשיב את העיר לימי הזוהר של שנות ה-90, אז מנתה אוכלוסייתה כ-8,000 איש. כיום נותרו בה 2,700 תושבים בלבד.

על מנת לעשות זאת, מציע גאטה מענק של עד 2,000 יורו (2,350 דולר) לכל מי שיעתיק את מגוריו לשם.

 

 צילום: Comune Candela

 

 

לדבריו, "בכל יום אני פועל בלהט ומתוך מחויבות להשיב את קנדלה לזוהרה הקודם. עד לשנות ה-60 תיירים היו מכנים את העיר 'נאפולי הקטנה' בשל רחובותיה ההומים מטיילים, סוחרים ומוכרים המכריזים על מרכולתם". אולם אווירה תוססת זו נעלמה ובמקומה אופף את העיר שקט. הכנסיות מתמלאות רק בעת חגיגת הלידות המועטות שעוד נרשמות שם, ועבור הלוויות התכופות לוותיקי העיר.

 

מבוך הסמטאות הקסומות, בנייני הבארוק והכניסות המקושתות עומדים בסכנה להפוך לעיירת רפאים. רוב צעירי העיר עוזבים כדי למצוא את מזלם במקום אחר והותירו מאחור את הזקנים.

 

 

 צילום: Comune Candela

 

 

אולם גאטה מנהל קמפיין נחוש כדי להציל את העיר מדעיכה סופית.

 

יש בקנדלה עשרות בתים צבועי לבן, עם מרפסות ציוריות לנופים מרהיבים העומדים בעיזבונם, וממתינים לדיירים חדשים. על מנת לפתות תושבים פוטנציאליים - ובכלל זה גם זרים - פתחה העירייה את קופותיה.

 

"כך זה עובד: 800 יורו לבודדים, 1,200 יורו לזוג, 1,500 עד 1,800 יורו למשפחה בת שלוש נפשות ולמעלה מ-2,000 יורו למשפחה בת ארבע עד חמש נפשות", הסביר עוזרו של ראש העיר, סטפנו בסצ'יאנלי.

 

 צילום: Comune Candela

 

 

בנוסף יקבלו התושבים החדשים הקלות מס, והנחות על תשלומים ועל גני ילדים.

 

אלו המעוניינים לעבור לעיר נדרשים לעמוד בשלושה תנאי סף: עליהם לקבוע את ביתם בה, הם חייבים לשכור בית ועליהם להוכיח כי הכנסתם עומדת על לפחות 7,500 יורו לשנה.

 

לדברי בסצ'יאנלי, "אנחנו לא רוצים שינהרו לפה אנשים שחושבים שהם עומדים לחיות על חשבון העירייה. על כל התושבים החדשים לעבוד ולהראות כי יש להם הכנסה".

 

 

  צילום: Comune Candela

 

 

עד עתה כבר התיישבו בעיר שש משפחות מצפון איטליה ועוד חמש הגישו בקשת תושבות.

 

תושבי העיר ידידותיים מאוד לתושבים חדשים ושיעור הפשע בעיר הוא אפסי כבר 20 שנה. ישנם חופי ים במרחק של שעה נסיעה בלבד והעיר אף מתהדרת בסמטה הצרה ביותר באיטליה - סמטת "טראסונה" שרוחבה 35 ס"מ ושכבר הפכה לאטרקציה תיירותית.

 

בנוסף, יושבת קנדלה בצומת דרכים בין שלושה מחוזות הידועים ביופיים - קמפניה, בסיליקטה ומוליסה.

 

 

 צילום: Comune Candela

 

 

העיר עברה לא מזמן חידוש ושיפוץ, ובתיה וכנסיותיה הישנים פתוחים לסיורים מודרכים. היות שהיא יושבת בלב אזור גידולי החיטה של איטליה, נערכות בעיר מדי שנה חגיגות היבול עם מצעדים ססגוניים. בנוסף מתקיים בה פסטיבל הפרחים השנתי שבו יוצרים אמנים מרבדי פרחים ברחובותיה של העיר.

 

 

 

העירייה מתכננת לפתוח מוזיאון צעצועים ומוזיאון לתלבושות מימי הביניים.

 

אחת מגולות הכותרת בעיר ומחידושיו של גאטה הוא "הבית של סנטה קלאוס" - מדי שנה משתלטים שחקנים המחופשים לגמדים ולסנטה קלאוס על בית בן המאה ה-16 ומתגוררים בו חודש שלם, לשמחתם של ילדי המקום.

 

 

 צילום: Comune Candela

 

 צילום: Comune Candela

 

 

 

כאן נמצאת קנדלה כאן נמצאת קנדלה צילום: Comune Candela

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x