$
פוטו כלכליסט

חופשה ירוקה: לצאת לנופש בלי להפריע לטבע

לא מעט מקומות בעולם מאפשרים חופשה אורגנית שמשלבת גם שמירה על הטבע ומיחזור וגם הנאה ממנו. בחרנו עבורכם כמה מהם

שירות כלכליסט 11:3210.08.17
צילום: שאטרסטוק
1.
סונבה פושי (Soneva Fushi), המלדיביים: היזמים אווה וסונו שיבדאסאני בנו את אתר הנופש הראשון שלהם באי  Kunfunadhoo באוקיינוס ההודי, והפכו בכך לחלוצים בטרנד אתרי הנופש היוקרתיים והידידותיים לסביבה. מאז 2014 האתר נקי מפליטות פחמן ו-90% מהפסולת במקום ממוחזרת. הזכוכית העודפת הופכת ליצירות אמנות, והמערכת הסולרית מספקת את כל צרכי החשמל בשעות היום. לבני הזוג נכס נוסף במלדיבים ועוד אחד בתאילנד. הם מטילים על האורחים מס פחם של 2% שמיועד לעמותה שהקימו ושפועלת במדינות מתפתחות לקידום פרויקטי אנרגיה מתחדשת.
2.
אתר הנופש בום בום, סאו טומה: אתר הנופש בום בום שוכן באי פרינסיפה במדינה הזעירה סאו טומה ופרינסיפה. זה האי הקטן יותר מבין שני האיים המרכזיים המרכיבים את המדינה וגרים בו 5,000 אנשים בלבד. אתר הנופש כולל 19 וילות על החוף, המוקפות ביערות טרופיים. האתר מציע פעילויות כמו צלילה וטיולים בשמורות, וכן ביקורים במטעי קקאו ובכפרי דייג. מקור משיכה נוסף הוא הצפייה בחיות - מלווייתנים ועד לצבים, קופים וציפורים מזנים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם.
3.
מלון אקסטרים (eXtreme Hotel), קייט ביץ', קברטה הרפובליקה הדומיניקנית:קברטה ברפובליקה הדומיניקנית היא ביתו של מלון קטן ואקולוגי. מלבד חוויות גלישה, המלון מציע לאורחים להתנסות ביוגה, ברכיבה על סוסים ובטיולים בטבע. הנכס משתמש באנרגיה סולרית לצרכי החשמל שלו, ואין מיזוג אוויר אלא ונטילציה חכמה שמפיצה אוויר קר. מערכות איסוף מי גשם משמשות לניהול צריכת המים ובחווה אורגנית סמוכה יש 2,000 עצים שמקזזים את פליטת הפחמן ומספקים תוצרת מקומית טרייה.
4.
שמורת צבים, קירניה, צפון קפריסין: החוף הצפוני של קפריסין נותר טבעי ברובו, כשחוף אלגאדי מהווה מקור משיכה למבקרים מסוג מיוחד – צבי ים ירוקים וחומים שבסכנת הכחדה. לפי ההערכות נותרו במי הים התיכון 400 צבי ים ירוקים ו-2,000 צבי ים חומים ממין נקבה, ולכן עבודת השימור של קבוצת מחקר צבי הים היא מהותית. מתנדבים מוזמנים לבקר, מדובר בעיקר בסטודנטים אך המקום פתוח לכולם, כשההתחייבות היא לשהות של שלושה חודשים. עם זאת, המתנדבים צריכים לתרום לכיסוי עלויות המזון והשינה.
צילום: שאטרסטוק
5.
חצי האי אוסה, קוסטה ריקה: חצי האי הזה מגדיר עצמו כ"מקום הביולוגי ביותר" בעולם. פירוש הדבר, ש-2.5% מהמגוון הביולוגי של העולם מרוכז באזור בגודל של רוד איילנד. חברת הטיולים לוקל טראבל מציעה טיול של 8 ימים באזור, שכולל ביקורים בשלוש קהילות החיות בג'ונגלים וחוויית הקואופרטיב שהושק במקום המספק להן דרכים בנות קיימא להרוויח. האזור כולל גם פעילויות כמו רכיבה על סוסים לאור שקיעה בחופים מרוחקים או שייט קאנו מוקפים ביערות מוגנים
6.
אתר הנופש Bushmans Kloof Wilderness, דרום אפריקה: שמורת בר בגודל 73 אלף דונם, המרוחקת 270 ק"מ מקייפטאון בהרי סדרברג. המקום כולל טיפול במי שופכין, חקלאות אורגנית ויוזמות לחיסכון באנרגיה, אך גולת הכותרת היא שמירה על זנים בסכנת הכחדה. בשמורה חיה זברה מזן Cape Mountain, שהייתה כבר על סף הכחדה. ההשתתפות הקהילתית באזור באה לידי ביטוי בבתי ספר תומכים, בקליניקות ובמחנות נוער
7.
אינקטרה, שמורה לאומית טמבופטה, פרו: בשמורה לאומית מרוחקת זו נמצאת תחנת השטח אינקטרה גיידס, לשעבר אתר חיפוש שפתוח היום בפני מטיילים ומתנדבים מרחבי העולם. השמורה הזו ביערות הגשם מקיימת פרויקטי שימור ביוזמת המלכ"ר ITA. 4 קוטג'ים עם מרפסות פרטיות מספקים חוויית מגורים נוחה, ויש גם בניינים גדולים יותר למגורים משותפים.
8.
 Best of Myanmar Tour, אינטרפיד טראוול: חברת הנסיעות אינטרפי טראוול מציעה הרפתקאות גדולות לקבוצות קטנות, הכל תחת המטריה של טיולים אחראיים. הסיור של מיאנמר מבטיח תיירות בת קיימא, המהותית לשמירה על היעד החדש יחסית והלא מפותח עדיין. החברה משתמשת גם בתחבורה מקומית ומציעה שהות בפרויקט התיירות הקהילתי הראשון במדינה במיאינג, שם התושבים המקומיים מספקים ארוחות ופעילויות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x