$
חברה וסביבה

ג'ורג' סורוס ישקיע 500 מיליון דולר ביוזמות עסקיות של פליטים

המיליארדר כתב כי "המטרה העיקרית שלנו היא ליצור מוצרים ושירותים המיטיבים באמת עם מהגרים והקהילות המארחות"

שירות כלכליסט 20:2320.09.16
המיליארדר ג'ורג' סורוס (86) הודיע היום כי ישקיע 500 מיליון דולר בתוכניות וחברות המיטיבות עם פליטים. סורוס הוציא את ההודעה בהמשך לוועידת האו"ם בנושא המתקיימת בניו יורק והסביר כי הוא מבקש לרתום את כוחו של המגזר הפרטי עבור טובת הציבור.

 

"אנחנו נשקיע בסטארטאפים, חברות מבוססות, יוזמות חברתיות ועסקים שהוקמו על ידי פליטים ומהגרים. המטרה העיקרית שלנו היא ליצור מוצרים ושירותים המיטיבים באמת עם מהגרים והקהילות המארחות", כתב המיליארדר בטור שפירסם ב"וול סטריט ג'ורנל". "המהגרים נאלצים לעתים קרובות לחיות חיים של בדידות וייאוש, בעוד המדינות המארחות לא מצליחות לנצל את היתרונות המוכחים של שילוב אוכלוסיה נכון", נכתב בטור. עוד כתב סורוס כי היוזמה מיועדת לסייע בעיקר לפליטים המגיעים לאירופה, אך הוא מקווה כי היא תעזור למהגרים בכל רחבי העולם.

 

סורוס אמר כי ההשקעות שלו במלכ"רים בבעלותו ישלימו את התרומות של העמותה שלו לצדקה ויכסו מספר תחומים, ביניהם פיתוח טכנולוגיה דיגיטלית.

 

האופן סוסייטי פאונדיישנס (OSF), ארגון ללא מטרות רווח הנמצא בבעלותו של סורוס, יהיה אחראי על הקרנות. כל רווח מההשקעות יועבר לתוכניות הארגון הקשורות בפליטים, ביניהן מרכזים קהילתיים ביוון וארגונים המספקים סיוע משפטי לפליטים סורים.

 

אתמול פתח האו"ם בוועידה העוסקת במשבר ההגירה והפליטים העולמי. מנתונים שפרסמו האו"ם וארגון יוניצ"ף עולה כי 65 מיליון איש נעקרו מבתיהם במהלך 2015, כחצי מהם משלוש מדינות בלבד: סוריה, אפגניסטן וסומליה – כך דיווחה סוכנות רויטרס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x