$
תעשייה ופיננסים

הנגיד ההודי: "לא יהיה אצלנו ליהמן ברדרס"

לדברי רג'ורם רג'אן, "על אף שבהודו אין כעת משבר בנקאות - חשוב שהבנקים ייפטרו מנכסים גרועים; תהליך זה קורה כעת - ויש בנקים שהתנקו מהר יותר מהקצב שהעמדנו להם"

שירות כלכליסט 15:3914.05.16

נגיד הבנק המרכזי של הודו סבור כי שאין סיכוי לאירוע "ליהמן ברדרס" במדינה. רג'ורם רג'אן אמר בראיון ל-CNBC כי על אף שבהודו אין כעת משבר בנקאות - חשוב שהבנקים ייפטרו מנכסים גרועים. "אין סיכוי שיהיה אצלנו 'ליהמן ברדרס'", אמר רג'אן, בהתייחסו לקריסה של הבנק האמריקאי שהובילה למשבר הפיננסי ב-2008.

 

לדבריו, "יש לדאוג לניקוי נכסים, כך שלמשקיעים יהיה מושג ברור לגבי מאזני הבנקים. תהליך זה קורה כעת ויש בנקים שהתנקו מהר יותר מהקצב שהעמדנו להם".

 

רג'אן אמר כי הכלכלה ההודית נמצאת בהתאוששות, ועל אף שיש גם חדשות רעות - הרי שבסך הכל, המדינה מתחזקת.

 

"אני חושב שאנו מתאוששים. בימים האחרונים ראינו ביטוי למהלך של יישום הרפורמות המבניות - בתחום פשיטות הרגל". שני חוקים הראשונים בהיסטוריה של המדינה בתחום פשיטות הרגל צפויים לסייע להודו להתמודד עם הבעיה הגואה של חובות אבודים - לאחר ששני הבנקים הגדולים במדינה פרסמו תחזיות חסרות תקדים לגבי הלוואות בלתי מניבות. היקף החובות האבודים של הודו, כ-170 מיליארד דולר, גדול מכלכלתה של ניו זילנד. יש אנליסטים הסבורים כי מדובר בסכום גבוה יותר - 195 מיליארד דולר.

 

רג'אן אינו סבור כי הבעיה של הודו דומה לבעיית הלוואות הסאב-פריים שמוטטו את כלכלת ארה"ב. "הבעיה אצלנו אינה בעיית קמעונאות אלא בעיית סיטונאות. ישנם פרויקטים גדולים... ולא מדובר בהלוואות מושחתות או בשחיתות, אלא בעולם ההולך ומשתנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x