$
כלכלה ומדיניות

קלינטון בקריצה לסנדרס: "שיער מתבדר ברוח לא יעבוד בשביל שום אשה"

לפי סקרים אחרונים מובטחת זכייה לברני סנדרס בפריימריז שייערכו בניו המפשיר מחר. בסוף השבוע נאבקה הילארי קלינטון לגייס עוד תומכים, אבל עצרה בתסרוקת. "אני מצטיירת כזהירה יותר, אבל אני מי שאני, ולא אוכל לעבור שינוי מהיסוד"

שירות כלכליסט 09:2708.02.16

סקרים אחרונים בזירה הדמוקרטית לקראת הפריימריז שיתקיימו מחר בניו המפשיר מראים כי ברני סנדרס מוביל עם 61% תמיכה לעומת הילארי קלינטון, שזוכה ל־30% תמיכה.

 

על רקע הפערים העצומים ניסתה קלינטון לקושש עוד כמה תומכים חדשים במעוז של היריב בימים האחרונים. כך, למשל, לא התביישה קלינטון להודות שהיא מודעת בהחלט לתדמית הנוקשה שלה, של מי שניכר בה כי היא עושה חזרות לפני ההופעה מול קהל. קלינטון אף סיפרה כי חברה שיתפה אותה בפוסט שמתייחס לסמלו המסחרי של סנדרס האהוב על תומכיו: שיערו המתבדר ברוח. "זה לא יעבוד בשביל שום אשה שאני מכירה", צחקה קלינטון בהופעתה בסוף השבוע בהניקר, ניו המפשיר. "האמת היא שהנתיב שאני הולכת בו צר למדי, ואני חושבת שאני מצטיירת משום כך כזהירה יותר, ואני בטוחה שזה נכון", ציינה. "אבל אני מי שאני, ולא אוכל לעבור שינוי מהיסוד".

 

עוזריה של קלינטון מודים כי קרוב לוודאי שהפתיחות שהיא מנסה לשדר לא תסגור את הפער. עם זאת, הם מקווים כי היא כן תצליח לשלב בנאומיה את אותה נקודה מרוככת שהיא מתאמצת לייצר. בין השאר תנסה קלינטון להעביר לצעירים תומכי סנדרס את המסר הזה: "פעם אני הייתי אתם".

 

ואכן, ביום שישי במנצ'סטר, ניו המפשיר, היא עשתה כל שיכלה כדי לשדר את המסר הזה. "אני רוצה שתדעו שאני מאושרת שאתם מעורבים בתהליך הזה במפלגה הדמוקרטית", אמרה. "אתם מביאים איתכם אנרגיה, רעיונות ותחושה של דחיפות למטרה המשותפת שלנו. וזה מזכיר לי את תחושתי כשהגעתי לניו המפשיר לראשונה ב־1968, לקמפיין של המועמד שלי לנשיאות ג'ין מקארתי, כדי לקרוא לסיום המלחמה בווייטנאם. למדתי אז שאתה יכול להביא לשינוי בכל יום, גם בלי שתיבחר".

 

את הניצחון שלה בפריימריז בניו המפשיר ב־2008 היא קרוב לוודאי לא תצליח לשחזר היום, אך לעומת זאת אולי קלינטון כן תיתן לשיערה להתבדר מעט ברוח, בהמשך הדרך הארוכה והמפותלת המצפה לה.

 

ממדליין אולברייט ועד קייטי פרי

קלינטון בונה על אבק כוכבות וסולידריות נשית

 

הילארי קלינטון מגבירה את הקצב בניסיון לגייס את בני ובנות דור המילניום, שדווקא נוטים לכיוון סנדרס.

 

מגויסת בולטת היא לנה דנהאם, הכוכבת האקסצנטרית ובמאית הסדרה "בנות", שמובילה קמפיין למען קלינטון תחת הכותרת "אני איתה" (I'mWithHer#). במסגרת הקמפיין התאספו מפורסמות למען קלינטון, ובהן כוכבת הקולנוע ג'יימי לי קרטיס, היוצרת שונדה ריימס והזמרות קייטי פרי ודמי לובאטו.

לנה דנהאם. "אני איתה" לנה דנהאם. "אני איתה" צילום: רויטרס

 

בינתיים, המתח גובר לקראת הפריימריז שיתקיימו מחר בניו המפשיר, כאשר לפי הסקרים קלושים הסיכויים כי אבק הכוכבים השורה סביב קלינטון יוביל לניצחונה. בעוד סנדרס מחזר בהצלחה אחר קולות הדור הצעיר עם הצעות כמו סבסוד שכר הלימוד בקולג'ים, קלינטון משחקת על הקלף המגדרי. המהלך הזה מוכיח את עצמו אצל דור הבייבי בום, אבל לא אצל נשים צעירות יותר.

 

 

כך, למשל, התגייסה לצדה של קלינטון מדליין אולברייט, מזכירת המדינה לשעבר והאשה הראשונה להחזיק בתפקיד זה. "מקום מיוחד בגיהינום שמור לנשים שלא עוזרות זו לזו", הכריזה אולברייט באירוע בחירות שנערך בניו המפשיר ביום שבת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x