$
בשולי החדשות

על זמניים: המחשב ווטסון ובוב דילן מככבים בפרסומת חדשה של IBM

הזמר האגדי שחיבר בחייו המנונים נגד תאגידים מקדם כעת את שירות עיבוד הנתונים של חברת הטכנולוגיה; בפרסומת, שעלתה בשבוע שעבר לשידור, הוא משוחח עם מחשב העל על המוזיקה שלו ואף מציע לו לכתוב שיר ביחד

שירות כלכליסט 14:1711.10.15
בוב דילן פוצח בשיחה ערה עם מחשב העל ווטסון של IBM, זאת במסגרת פרסומת חדשה עבור חברת הטכנולוגיה.

 

דילן, שחיבר המנונים אנטי ממסדיים, כולל כמה שירים בעלי מסרים נגד פרסומות ותאגידים, מקדם כעת את שירות עיבוד הנתונים של ווטסון. בפרסומת, שעלתה בשבוע שעבר לשידור, משוחח דילן עם ווטסון על המוזיקה שלו, כולל ניתוח של ווטסון שמסיק כי השירים של דילן עוסקים ברובם בזמן החולף ובאהבה דועכת. על כך משיב דילן "זה נשמע נכון". בהמשך מתלונן ווטסון, המחשב שעלה לכותרות לאחר שזכה בשעשועון הטריוויה ג'פרודי, כי מעולם לא חווה אהבה, והזמר הנודע משיב לו: "אולי כדאי שנכתוב ביחד שיר", אך הניסיונות הרובוטיים של ווטסון לפצוח בשירה מביאים במהרה לסיום שיתוף הפעולה.

 


 

ב-IBM מנסים לשווק את ווטסון כשירות טכנולוגי מרכזי, בתקווה שיעזור לבלום את הירידות המתמשכות בהכנסות של החברה.

 

על אף הדימוי האנטי ממסדי שדבק בדילן, זו לא הפעם הראשונה שהוא מככב בפרסומת. רק לפני שנה הופיע בפרסומת לקרייזלר שפורסמה במחצית משחק הסופרבול, וב-2004 הופיע הפרסומת של מותג ההלבשה התחתונה ויקטוריה'ס סיקרט. בנוסף, אפל, פפסי ומותג היוגורט צ'ובאני רכשו את הזכויות להשתמש במוזיקה שלו בפרסומת שלהם.

 

דילן בפרסומת של IBM. מככב בפרסומות לאחר מותו דילן בפרסומת של IBM. מככב בפרסומות לאחר מותו צילום: ibm

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x