$
תעשייה ופיננסים

יצרנית החלב הגדולה בקנדה: לא נרכוש חלב מרפתות שלא מתייחסות כראוי לפרות

המחלבה סאפוטו מקווה להוביל בכך לשיפור ביחס לבעלי החיים. זאת כשנה לאחר שנחשפה פרשת התעללות בפרות באחת הרפתות המספקות לחברה

שירות כלכליסט 17:5702.06.15
סאפוטו (Saputo), המחלבה הגדולה ביותר בקנדה, מקווה להוביל לשיפור ביחס לבעלי החיים לאחר שהודיעה כי לא תרכוש חלב מרפתנים שמתעללים בחיות.

ההכרזה היא חלק ממדיניות רווחת בעלי החיים החדשה שפרסמה החברה השבוע, כשנה לאחר שמצאה עצמה במרכז שערורייה. זאת בעקבות פרסום סרטון שצולם במצלמה נסתרת אצל אחת הספקיות שלה ובו נראה כיצד הפרות חוטפות אגרופים, בעיטות ומוכות עם צינורות על ידי העובדים. "הסרטון הזה גרר הרבה תגובות, שאלות ותהיות, במיוחד אצלנו בסאפוטו, בנוגע למדיניות שלנו", מסר בתגובה המנכ"ל לינו סאפוטו ג'וניור. כעת מדגישים בסאפוטו כי הם רוצים שכל הרפתנים והעובדים בחברה יחתמו על קוד התנהגות, וגורמים חיצוניים יבצעו ברפתות ביקורות. החברה מסרה עוד כי היא עובדת גם עם אוניברסיטאות לשיפור החינוך בנוגע ליחס לבעלי חיים.

 

מחלבה (ארכיון) מחלבה (ארכיון) צילום: איי אף פי

 

החוק בקנדה אמנם מאפשר למחלבות לסרב לרכוש חלב רק מסיבות הנוגעות לאיכות, כמו בעיות בריאותיות, אך בסאפוטו הודיעו כי בכל זאת אינם מתכוונים לרכוש חלב ממקומות שבהם מתעללים בבעלי החיים. "אם נשיג הוכחות להתעללות, בין אם מדובר בטיפול לא ראוי או בהזנחה שגורמים כאב או סבל לחיות בחווה, נפסיק לקבל חלב מהחוות הללו", הדגיש סאפוטו ג'וניור.

 

ארגוני זכויות בעלי חיים שיבחו את המהלך, שמתחייב גם לבטל את הנטייה לקצץ את זנב הפרות. מהארגון מרסי פור אנימלס (Mercy for Animals) מסרו כי שלוש חברות ייצור מוצרי החלב הגדולות בעולם: נסטלה, לפרינו פודס וגרייט לייקס פודס, הכריזו לאחרונה על תקנות דומות למניעת התעללות בבעלי חיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x