$
פרסום ושיווק

שבע שנות חליבה כדי לקבל מענק

משרד הכלכלה יתנה את מתן המענק לחיזוק מחלבות בינוניות בעמידה בביצועים לאורך שבע שנות פעילות והתמקדות במוצרי יסוד

נורית קדוש 08:5416.04.15

מענק משרד הכלכלה לחיזוק מחלבות קטנות ובינוניות באזורי עדיפות לאומית יינתן למחלבות רק לאחר שבע שנות פעילות, כך אמר ל"כלכליסט" מנהל מרכז ההשקעות במשרד וחבר ועדת המענקים של המשרד נחום איצקוביץ'.

 

אתמול הודיע משרד הכלכלה בתיאום עם האוצר כי יציע מענק של 50 מיליון שקל למשקיעים שיקימו או ירחיבו מחלבות באזורי עדיפות לאומית בתנאי שמחזור המכירות שלהן נמוך מ־400 מיליון שקל.

 

המשקיעים שיעמדו בתנאים יהיו זכאים למענק בגובה של עד 20% מסכום השקעתם. כך שכדי להנות מהמענק המקסימלי יידרשו להשקיע 250 מיליון שקל בהקמת או חיזוק המחלבות.

 

המענק מותנה בהתמקדות בחלב, גבינה לבנה, קוטג׳, יוגורט לבן ומעדני חלב המענק מותנה בהתמקדות בחלב, גבינה לבנה, קוטג׳, יוגורט לבן ומעדני חלב צילו: אוראל כהן

 

״אין בכוונתנו לחלק כסף לעשר מחלבות אלא רק למחלבה אחת או שתיים שיהיו מוכנות למאמץ מרוכז ויהיה להן אורך נשימה״, הבהיר איצקוביץ׳. לדבריו, המענק לא יינתן עם הקמת המחלבה: ״לא יהיה כאן שגר ושכח של הכסף. המענק יגיע בהתניה של הקמה וביצועים לאורך שבע שנים״.

אף שמדובר בתנאים שיקשו על המחלבות הקטנות והבינוניות להתמודד בשוק החלב, איצקוביץ׳ טוען כי ״יש התלהבות גדולה של חלק מהמחלבות הבינוניות לשדרג את המחלבה שלהן”.

 

במשרד הכלכלה מתנים את קבלת המענק בהתמקדות המחלבות בחמישה מוצרי יסוד ‑ חלב, גבינה לבנה, קוטג׳, יוגורט לבן ומעדני חלב ‑ ויגיעו לנתחי שוק משמעותיים במוצרים אלו לא רק בזכות איכות המוצרים, אלא גם בזכות מחירים שיהיו נמוכים אלה של המחלבות הגדולות. לטענת איצקוביץ’ המענקים שניתנו עד כה להשקעות בפריפריה נועדו לעודד מפעלי יצוא, ואילו המענק לשוק החלב נועד לתמוך בתעשייה שאינה מייצאת. בנוסף מבקש איצקוביץ' לגבש עם רשות ההגבלים העסקיים כלים שיספקו הגנת ינוקא למחלבות.

 

איצקוביץ'. "לא נחלק כסף לעשר מחלבות"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x