$
כלכלה ומדיניות

הישראלים מיכאל פדרמן, מריוס נכט ושאול שני נוספו לרשימת המיליארדרים בעולם

עפ"י רשימת עשירי העולם של 'הורון', ביל גייטס במקום הראשון ואחריו קרלוס סלים וורן באפט; הישראלי הראשון ברשימה הוא סטף ורטהיימר עם הון של 3.5 מיליארד דולר, אבל ממוקם במקום ה-311

שירות כלכליסט 16:1308.02.15
מספר המיליארדרים בעולם עומד על 2,089 ועקף לראשונה את רף ה-2,000 איש.  ב-67 מדינות מתגורר לפחות אדם אחד שהשווי שלו הוא מעל מיליארד דולר, כך עולה מרשימת עשירי העולם השנתית של 'הורון', אימפריית מו"לות שהקים איש העסקים הבריטי רופרט הוגוורף.

 

 

 

מקרב הישראלים המיליארדר הראשון הוא סטף ורטהיימר (במקום 311) עם הון של 3.5 מיליארד דולר. במקום השני דן גרטלר עם הון של 2.3 מיליארד דולר כמו שרי אריסון. 3 ישראלים חדשים נוספו לרשימה: מריוס נכט ממייסדי צ'ק פוינט עם הון של 1.9 מיליארד דולר, מיכאל פדרמן בעל השליטה במלונות דן עם הון של 1.7 מיליארד דולר ושאול שני מבעלי ECI עם הון של 1.5 מיליארד דולר.

 

 

ביל גייטס (59), מייסד מיקרוסופט,  ממשיך להחזיק בתואר האדם העשיר בעולם. הונו האישי הנאמד ב-85 מיליארד דולר, שמאפשרים לו לשמור על יתרונו מעל המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים, שהונו עומד על 83 מיליארד דולר, ומעל וורן באפט, שדורג שלישי עם הון של 76 מיליארד דולר.

 

כמו כן, ל-40 מיליארדרים בלבד ברשימה עוד לא מלאו 40, ביניהם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, שהצליח השנה להשתחל לעשירייה הראשונה (מקום שביעי), בזכות שווי הון מוערך של 44 מיליארד דולר.

 

הרשימה כוללת גם לא מעט שמות חדשים, ביניהם מייסדי סנאפצ'ט אוון שפיגל (24) ובובי מרפי (26), שהם גם הצעירים ביותר ברשימה. גם מייסדי מיזם המוניות 'אובר' ו-AirBnB מעטרים השנה את הרשימה לראשונה. "הטכנולוגיה שוב מובילה את הדרך ליצירת מיליארדרים חדשים", מסכם הוגוורף.

 

עוד עולה מהדירוג, כי הודו עקפה השנה את רוסיה ובריטניה במספר המיליארדרים שגרים במדינה, שעומד כעת על 97.

 

ארה"ב היא המולדת העיקרית של המיליארדרים ואחראית ל-537 מהם, בעוד שניו יורק היא העיר הפופולארית ביותר בקרב המיליארדרים העולמיים, ובה חיים יותר עשירים מאשר בכל בריטניה.

 

מקום 4. אמנסיו אורטגה מספרד, ממייסדי זארה, שהונו מוערך ב-55 מיליארד דולר מקום 4. אמנסיו אורטגה מספרד, ממייסדי זארה, שהונו מוערך ב-55 מיליארד דולר צילום: בלומברג

 

בסין מתגוררים 430 מיליארדרים, והיא המדינה השנייה מבחינת כמות עשירי העל. כמו כן, היא מייצגת 20% מ-341 המיליארדרים החדשים ברשימה.

 

עוד עולה מהרשימה כי בעוד ש-649 מעשירי העולם נהנו מעלייה בהון שלהם בשנה האחרונה, 860 דווקא חוו ירידה, כש-95 נשרו בכלל מהרשימה. עשירי רוסיה הם המפסידים הבולטים, שכן צניחת שווי הרובל גרמה לכך ש-60% מהרוסים ברשימה ספגו הספדים בהון שלהם, ומספר המיליארדרים שלה הצטמצם ב-10.

 

5 האנשים העשירים בעולם:

 

  • ביל גייטס (59), ארה"ב: 85 מיליארד דולר
  • קרלוס סלים (75), מקסיקו: 83 מיליארד דולר
  • וורן באפט (84), ארה"ב: 76 מיליארד דולר
  • אמנסיו אורטגה (78), ספרד: 55 מיליארד דולר
  • לארי אליסון (70), ארה"ב: 54 מיליארד דולר

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x