$
תעשייה ופיננסים

וורן באפט עקף את קרלוס סלים - וכעת הוא האיש השני העשיר בתבל

על רקע הזינוק במניית ברקשייר האת'ווי, שוויו של האורקל מאומהה נאמד ב-73.7 מיליארד דולר - שני רק לשוויו של ביל גייטס שעומד על 87.2 מיליארד דולר. לפי כותב הביוגרפיה שלו, יתרת המזומנים של החברה, שעומדת על 60 מיליארד דולר - "מעניקה לבאפט לבצע רכישת ענק בכל רגע שיחפוץ בכך"

בלומברג 11:1806.12.14

וורן באפט הפך לאיש השני העשיר בעולם עם נעילת המסחר בוול סטריט אתמול, לאחר שמניות קרן ההשקעות שלו, ברקשייר הת'אווי, הגיעו לשווי שיא.

 

 

עד כה מתחילת השנה גאה ערכן של המניות ב-27% על רקע תזרים שיא של רווחים של החברות שרכש איל ההשקעות ב-5 העשורים האחרונים.

 

"שווי שיא של כל הזמנים של המניות בסגירה היום נובעת ממה שברקשייר - מבצר", כך כתב אנדרו קילפטריק, הביוגרף של באפט, לבלומברג באימייל אתמול. הוא הוסיף כי יתרת מזומנים של הקרן - 60 מיליארד דולר - מעניקה לבאפט את החופש לבצע רכישת ענק בכל רגע שיחפוץ בכך.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

מניות מסדרה A של ברקשייר נסחרו באוגוסט בשווי של למעלה מ-200 אלף דולר , זו הפעם הראשונה, לאחר ראלי שהגיע בעקבות פרסום הדו"ח על התוצאות השנתיות של החברה, שבו אמר באפט כי שוויה של החברה עולה בקצב מהיר יותר ממה שהיה צפוי על פי הנתונים בספרי החברה.

 

אלמלא הצדקה

 

מאז הודעה זו, מניות החברה הוסיפו עוד 13% והטיסו את שוויו של באפט ל-73.7 מיליארד דולר - 300 מיליון דולר יותר משוויו של קרלוס סלים. הביצועים של ברקשייר מגמדים את אלו של חברת התקשורת של סלים - אמריקה מוביל. האיש העשיר במקסיקו נאלץ למשוך את השקעותיו בנתח נכבד של אחזקות אמריקה מוביל כדי להוריד את נתח השוק של החברה אל מתחת ל-50% וזאת כדי להימנע מקנסות שיחתכו את רווחי החברה. קנסות אלו מוטלות במסגרת רפורמה בשוק התקשורת של מקסיקו.

 

לו היה באפט שומר על כל מניותיו בברקשייר, שאותן החל לתרום לצדקה ב-2006, שוויו היה עולה על 110 מיליארד דולר - גבוה יותר מהונו של האיש העשיר בעולם כיום, ביל גייטס ששוויו הנוכחי הוא 87.2 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x