$
בשולי החדשות

עומדת למכירה פומבית: פטריית הכמהין הגדולה בעולם

משקלה של הפטריה, שנמצאה השבוע באיטליה, עומד על 1.89 ק"ג; יש כבר מי שהציע מיליון דולר עבורה

שירות כלכליסט 17:2505.12.14
השבוע נתגלתה באיטליה פטריית הכמהין הגדולה בעולם: משקלה עומד על 1.89 ק"ג - כמעט כפול ממשקלה של מחזיקת השיא הנוכחית. פטריות כמהין לבנות הן מצרך נחשק ביותר, ובהתאם נחשבות לאחד המזונות הנדירים והיקרים ביותר בעולם. מסעדות גובות מאות דולרים על מנות הכוללות כמה חתיכות מהמצרך הנחשק.

 

 

 

קונים ממקאו כבר הציעו מיליון דולר עבור הפטריה החדשה, אך חברת סבטינו טראפלס שמצאה אותה מתכוונת להעמיד אותה למכירה פומבית בניו יורק. זאת על מנת "להשיג את המחיר הגבוה ביותר ומתוך כוונה לתרום את ההכנסות לצדקה", מסרה ל"ביזנס אינסיידר" ג'יין וולש מהחברה, הנחשבת לאחת מספקיות הכמהין הגדולות בעולם.

 

 

הפטריה שתעלה ביוקר הפטריה שתעלה ביוקר

 

פטריית הכמהין הלבנה שנמצאה נחשבת נדירה במיוחד, שכן פטריות כמהין לבנות זמינות רק מספר מצומצם של חודשים בשנה, והן עולות פי שלושה מפטריות הכמהין השחורות. הפטריות הלבנות מתגלות לרוב בין אוקטובר ודצמבר ביערות בצפון ומרכז איטליה על ידי כלבים שאומנו במיוחד להריח אותן.

 

מיליון הדולר שמציעים הקונים הפוטנציאליים ממקאו אולי נשמע כמו מחיר מופרך, אך הפטריות הנדירות הללו לרוב נמכרות במחירים גבוהים. בנובמבר האחרון זוג של פטריות כמהין לבנות שנמצא באלבה נמכר עבור יותר מ-125 אלף דולר, בעוד שבאוקטובר שילם האוליגרך הרוסי ולדימיר פוטאנין 95 אלף דולר עבור פטריות כמהין לבנות במשקל של 1.7 ק"ג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x