חברה וסביבה

שני בכירים בפראדה חשודים בהעלמת מס בעסקיהם הפרטיים

יו"ר מותג העילית מאיטליה הודיע כי חקירת שני המנכ"לים המשותפים אינה קשורה לחברה או לחברות הבנות שלה; החברה הודיעה לאחורנה כי תחזיר לאיטליה את חברת האחזקות שלה שהמצאת בלוקסמבורג

שירות כלכליסט 13:0929.09.14

שני המנכ"לים המשותפים של מותג העילית מאיטליה פראדה נחקרים בחשד להעלמת מס. כך מסרה החברה. החקירה היא נגד מוצ'יה פראדה ופטריציו ברטלי היא בנוגע ל"אי דיוקים בדו"חות מס בעבר שמילאו השניים באופן פרטי לגבי עסקים זרים שבבעלותם", כך נמסר בהודעת החברה.

 

 

החקירה מגיעה לאחר שפראדה הצהירה כי תחזיר לאיטליה את חברת האחזקות שלה הממוקמת בלוקסמבורג מאז 2013. "החברה וחברות הבת שלה לא מעורבות – ומעולם לא היו מעורבות – בעניין זה", אמר יו"ר פראדה קארלו מאזי בהצהרה לבורסת הונג קונג, שם רשומה החברה.

 

חנות של המותג האיטלקי פראדה חנות של המותג האיטלקי פראדה צילום: בלומברג

 

בית האופנה רשם שנה חלשה באסיה ובאירופה מה שהביא לירידה של 21% ברווחי המחצית הראשונה של השנה ל-314 מיליון דולר. מניותיה של פראדה איבדו היום 2% ו-30% בסך הכול מתחילת השנה. החברה צופה כי מצב רווחיה במחצית השנייה של השנה לא יהיה שונה.

 

זוהי לא הפעם הראשונה שרשויות המס באיטליה שמים מותגי יוקרה על הכוונת – בשנה שעברה מעצבי העל דומיניקו דולצ'ה וסטפנו גבאנה מבית האופנה דולצ'ה אנד גבאנה נחקרו בחשדות דומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x