בשולי החדשות

איטליה: ג'ורג'יו ארמני שילם 270 מיליון יורו לרשויות המס

דובר בית האופנה אישר כי יושבו המחלוקות סביב תשלומי מס מצד חברות הבת הפועלות מחוץ לאיטליה. גם פראדה שילמה 420 מיליון יורו כדי ליישב תביעות מסים

שירות כלכליסט 12:0223.04.14
בית האופנה ג'ורג'יו ארמני שילם החודש 270 מיליון יורו (374 מיליון דולר) לרשויות המס האיטלקיות על מנת ליישב מחלוקת סביב תשלומי מס מצד חברות בת הפועלות מחוץ למדינה, כך דיווח בשבוע שעבר העיתון האיטלקי Il Sole 24 Ore.

 

דובר של החברה הקרויה על שם המעצב המייסד, אישר כי הדיווח נכון אך לא הסכים להוסיף פרטים. לפי העיתון, כל תביעות המס שהוגשו נגד ארמני, שהמכירות שלו טיפסו ב-2012 ליותר מ-2 מיליארד יורו, יושבו כעת.

 

מעצב העל ג'ורג'יו ארמני מעצב העל ג'ורג'יו ארמני צילום: בלומברג

 

בעקבות המיתון הכלכלי המתמשך, הרשויות באיטליה הגבירו בשנים האחרונות את המאמצים שלהן להילחם בתופעת העלמות המס, וחברות הפועלות בסקטורים מתוקשרים כמו מוצרי היוקרה עומדות במרכז קו האש.

 

פראדה הולדינגס, ששולטת על מותג היוקרה פראדה שילמה לפי הדיווחים 420 מיליון יורו כדי ליישב תביעות מסים באיטליה לאחר שהשלימה הליך של חשיפה מרצון בדצמבר.

 

מקרים מעטים מגיעים עד לכתלי בית המשפט, כשיוצא הדופן הידוע הוא התיק נגד צמד המעצבים דולצ'ה וגבאנה, שהורשעו בהסתרת מאות מיליוני יורו מרשויות המס. הם ערערו על גזר הדין, והפסיקה בנושא אמורה להתפרסם ב-30 באפריל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x