תעשייה ופיננסים

פראדה תחת חקירה בשל חשדות להעלמות מס

דיווח: מעצבת העל האיטלקיה מיוצ'ה פראדה ובעלה פטריציו ברטלי, המשמש כמנכ"ל ובעל שליטה משותף, נמצאים תחת חקירה של תובעים במילנו

סוכנויות הידיעות 11:1511.01.14

מעצבת-העל האיטלקיה מיוצ'ה פראדה (64) ובעלה המשמש כמנכ"ל ובעל שליטה משותף בחברה, פטריציו ברטלי, עומדים לחקירה בגין חשד להעלמות מס וזאת במסגרת חקירה רחבה יותר בנוגע לעבירות מס שמנהלים תובעים במילנו, כך מסרו אתמול שלושה מקורות מקורבים לעניין. על כך מדווח CNBC.

 

דובריהם של עורכי הדין של פראדה הולדינגז (Prada holdings), חברת האחזקות שבאמצעותה מחזיקים מיוצ'ה פראדה, אחיה ובעלה בקבוצת חברות היוקרה המבוססת על מותג היוקרה שנוסדה על-ידי סבה ב-1913, אמרו כי אינם מודעים לחקירה. המקורות טוענים כי הידיעה על אודות הפרשה שפורסמה בעיתון קוריור דלה סרה (Corriere della Sera) נכונה וכי גם מנהל בכיר בחברה נחקר.

 

משרד התובע הציבורי של מילנו סירב להגיב לידיעה.

 

אופנת גברים של פראדה אופנת גברים של פראדה צילום: אי פי אי

 

פראדה הולדינגס הודיעה בדצמבר כי סיימה תהליך וולנטרי של דיווחי מס ושהיא מתכוונת להחזיר לאיטליה נכסים של החברה המוחזקים בחו"ל ובעיקר בהולנד שממנה ניהלה בעבר החברה את פעילותה בשל מסים נמוכים במיוחד במדינה, וכן מלוקסמבורג.

 

לא רק פראדה

 

פראדה היא חברה נוספת שהתווספה לרשימה של חברות ידועות הנמצאות על הכוונות של רשויות המס באיטליה שהחלו לנקוט צעדים פעילים יותר בענייני מס לאחר שהמשבר הכלכלי באירופה החל נותן אותותיו בהכנסותיהם ממסים. הרשויות מעריכות כי הם איבדו קרוב ל-900 מיליארד ליש"ט בשל העלמות מס.

 

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל נחקרה באיטליה בנובמבר האחרון וביוני מעצבי העל דומיניקו דולצ'ה וסטפנו גבאנה ממותג האופנה דולצ'ה וגבאנה קיבלו מעצר על תנאי של 20 חודשים וקנס כספי. כל השמות המצוינים לעיל הכחישו שביצעו עבירות מס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x