בשולי החדשות

קולה מופחתת קלוריות תעזור למקסיקנים לרזות

המקסיקנים שותים יותר קולה מכל אומה אחרת, והם גם האומה השמנה ביותר בעולם. המשקה החדש, "קוקה־קולה לייף", מומתק ע"י ממתיק טבעי שמגיע מצמח הסטיוויה

שירות כלכליסט 15:3326.08.14

קוקה־קולה תשיק השבוע קולה חדשה במקסיקו, השוק השני שלה מבחינת גודלו והאחראי ל־5% ממכירות החברה בעולם.

 

המקסיקנים שותים יותר קולה מכל אומה אחרת, והם גם האומה השמנה ביותר בעולם. בקוקה־קולה סבורים כי למשקה החדש, קולה מופחתת קלוריות, יש פוטנציאל גדול להצליח בקרב המקסיקנים הסובלים מסוכרת ומבעיות בריאות שונות שקשורות להשמנה.

 

מחקר ממשלתי משנת 2012 גילה כי 9% מהמקסיקנים המבוגרים סובלים מסוכרת מסוג 2, כשהשיעור עולה ל־19% בקרב מקסיקנים מעל גיל 50. משרד הבריאות המקסיקני מעריך כי שלושה מארבעה מקסיקנים סובלים מעודף משקל.

 

הקולה החדשה, שנקראת "קוקה־קולה לייף" (חיים), היא משקה מופחת קלוריות המומתק, בין היתר, על ידי ממתיק טבעי שמגיע מצמח הסטיוויה. היא הושקה לראשונה בשנה שעברה בארגנטינה, ובקרוב תושק גם בארה"ב.

 

"קוקה־קולה לייף" "קוקה־קולה לייף"

 

השקת קוקה־קולה לייף במקסיקו מגיעה בתקופה מאתגרת לחברה במדינה, לאחר ירידה של 6% במכירות במחצית הראשונה של 2014, בעקבות מיסוי חדש שהטילה הממשלה על מכירת משקאות וחטיפים ממותקים - בניסיון להקטין את בעיית ההשמנה במדינה.

 

"הצרכנים מנסים להפחית את צריכת הקלוריות שלהם, בין אם באמצעות אוכל ובין אם באמצעות שתייה", אמר חוזה לואיס באסורי, מנהל קוקה־קולה מקסיקו, לעיתון "הוול סטריט ג'ורנל". הוא הוסיף ש"קוקה־קולה לייף תציע אופציה דיאטטית נוספת" לסופרי הקלוריות.

 

פחית של קוקה־קולה לייף (350 מ"ל) תכיל 64 קלוריות ו־16 גרם סוכר, כמחצית מקולה רגילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x