חברה וסביבה

מייסד הום דיפו מנסה לפייס נדבן שנפגע מהאפיפיור

מיליארדר ששקל להעביר תרומה לשיקום קתדרלת סנט פטריק במנהטן, שוקל זאת מחדש לאחר שהאפיפיור התבטא נגד עשירים. קן לנגון: "שוחחתי על כך עם ארכיבישוף ניו יורק"

סוכנויות הידיעות 19:5801.01.14

התבטאותו של האפיפיור פרנציסקוס נגד עושר וקפיטליזם גרמה לנדבן אמריקאי לחשוב פעמיים בנוגע לתרומה ששקל להעביר לקרן לשיקום קתדרלת סנט פטריק בניו יורק.

 

המיליארדר קן לנגון (79), מי שהקים בין השאר את רשת הום דיפו, מוביל קמפיין לשיפוץ הקתדרלה בעלות של 180 מיליון דולר. הונו הוערך על ידי "פורבס" ב־2.1 מיליארד דולר.

 

בראיון ל־CNBC השבוע אמר לנגון כי אחד התורמים הפוטנציאליים של סכום בן שבע ספרות שוקל עתה את צעדיו, זאת בעקבות הביקורת שהשמיע האפיפיור נגד "תרבות השפע" שגורמת למאמיניה "לאבד חמלה כלפי עניים".

לנגון, המגדיר את עצמו קתולי אדוק, ציין כי העלה את הסוגיה כמה פעמים בפני הארכיבישוף של ניו יורק, הקרדינל טימותי דולאן, באחרונה בחודש דצמבר בארוחת בוקר שבמהלכה עדכן אותו בהתקדמות גיוס התרומות. "אמרתי לקרדינל: 'הוד קדושתך, זהו מכשול נוסף שקיוויתי שלא נצטרך להתמודד עמו. יש להיזהר בהכללות. אנשים עשירים במדינה אחת אין דינם כעשירי מדינה אחרת'", ציין.

 

קן לנגון קן לנגון צילום: בלומברג

 

בתגובה אמר דולאן בראיון ל־CNBC כי יש להבהיר לאותו תורם פוטנציאלי כי האפיפיור אוהב עשירים ועניים כאחד, וכי הוא קיבל את המסר הלא נכון מדבריו. לנגון ודולאן לא חשפו את שמו של התורם הפוטנציאלי.

 

בנאום שנשא בברזיל ביולי שעבר, האפיפיור פרנציסקוס פנה ל"אלה שברשותם משאבים רבים יותר", ואמר כי "אסור להם להתעייף מפעילות למען עולם צודק יותר".

 

ארה"ב דורגה באחרונה במקום הראשון של מדד הנתינה העולמי, כאשר שיעור האמריקאים התורמים למטרות צדקה גדול יותר מאשר כל מדינה אחרת.

 

לנגון, פילנתרופ ידוע, תרם במהלך חייו כ־150 מיליון דולר למגוון מטרות צדקה, בראשן מחקר רפואי וחינוך. לאוניברסיטת בקנל, שם למד בצעירותו, תרם 11 מיליון דולר. לנגון נולד בניו יורק לשרברב ולמגישה בקפיטרייה. כסטודנט בבקנל, הוא עבד במגוון משרות צווארון כחול, בין השאר כשוליה של קצב וכחופר שוחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x