$
כלכלה ומדיניות

ביל גייטס השקיע בחברת תשתיות של אצילה ספרדייה

השקעה של 133.5 מיליון יורו הפכה את מייסד מיקרוסופט לבעל המניות השני בגודלו ב־FCC

סוכנויות הידיעות 10:4123.10.13

האיש העשיר בעולם ביל גייטס רכש נתח של 6% בחברת התשתיות הספרדית FCC. על פי תשקיף שהגישה FCC לרשות ני"ע הספרדית, גייטס רכש בשבוע שעבר 7.6 מיליון מניות של FCC במחיר של 14.9 יורו למניה.

 

בסך הכל השקיע גייטס 133.5 מיליון יורו ברכישת מניות החברה. לפי דיווח בעיתון הספרדי "אל פאיס" שלשום, יו"ר ומייסד ענקית התוכנה מיקרוסופט הפך בכך למחזיק המניות השני בחשיבותו ב־FCC, לאחר אשת העסקים הספרדייה אסתר קופלוביץ רומרו שמחזיקה ב־53.9% מהחברה.

 

אסתר קופלוביץ רומרו. השותפה החדשה של ביל גייטס אסתר קופלוביץ רומרו. השותפה החדשה של ביל גייטס צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

קופלוביץ (53) היא אחת הנשים העשירות בספרד ונושאת בתואר האצולה "המרקיזה מפנייבלר". אביה היגר למדינה לאחר סיפוחה של צ'כיה לגרמניה הנאצית בשנות השלושים, וכעבור כמה שנים התחתן עם בת למשפחת אצולה ספרדית־קובנית.

 

השניים הקימו חברת בנייה קטנה, שאותה הפכה בתם לאחת מחברות התשתיות הגדולות בספרד. במרץ 2013 הוערך הונה של קופלוביץ במיליארד דולר והיא דורגה במקום ה־17 ברשימת עשירי ספרד, לפי המגזין "פורבס".

 

בנעשה בחברה אמרו ל"אל פאיס" כי הקשר בין גייטס לאנשיה נוצר כבר לפני כמה חודשים. בתשקיף שהגישה FCC לרשות ני"ע בספרד לא מצוין אם גייטס השקיע בחברה באמצעות קרן ההשקעות שלו, קסקייד, או באמצעות קרן הצדקה שלו ושל אשתו מלינדה.

 

חברת FCC מתמחה בבניית מתקני תשתיות מים ומתקנים להפקת אנרגיה מתחדשת. במחצית הראשונה של 2013 היא דיווחה על הפסד נקי של 607.6 מיליון יורו, זאת לעומת רווח נקי של 53.4 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. לפי דירוג עשירי העולם של סוכנות הידיעות בלומברג, הונו של גייטס נאמד ב־72.7 מיליארד דולר (53 מיליארד יורו).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x