$
כלכלה ומדיניות

נשיא הבנק העולמי: סין תעמוד ביעד צמיחת תמ"ג של 7.5%

להערכת ג'ים יונג קים המדינה תעמוד ביעדי הצמיחה במשק; מזהיר מעליית שיעורי הריבית בשווקים המתעוררים

סוכנויות הידיעות 11:3115.09.13

סין צפויה לעמוד השנה ביעד צמיחת תמ"ג של 7.5%, כך להערכת נשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קים. עם זאת, קים מזהיר כי עליית שיעורי הריבית בשווקים המתעוררים בתגובה לדיווחים על כך שארצות הברית מתכוונת לצמצם את היקף תכנית ההקלה הכמותית, מצביעה על כך שסיכונים רבים עוד נותרו.

קים. "המסר שלנו לאותן כלכלות מתעוררות הוא חזק וברור: חשבו על החולשות שלכן והתחילו לפעול" קים. "המסר שלנו לאותן כלכלות מתעוררות הוא חזק וברור: חשבו על החולשות שלכן והתחילו לפעול" צילום: בלומברג

 

"עליית שיעורי הריבית כתוצאה מההכרזה על צמצום ההקלה הכמותית חושפת חולשות בכלכלות של השווקים המתעוררים", אמר קים לעיתונאים היום (א') בעת ביקורו בשנגחאי. "המסר שלנו לאותן כלכלות מתעוררות הוא חזק וברור: חשבו על החולשות שלכן והתחילו לפעול".

 

מספר בנקי השקעות, ביניהם UNS, דויטשה בנק ונומורה, העלו את תחזית הצמיחה שלהם עבור סין, על רקע פרסום דו"חות כלכליים חזקים באוגוסט, ביניהם דו"חות על תפוקת המפעלים והייצוא. על פי ההערכות הבנקים הללו, סין תצמח השנה ב-7.6%, זאת לעומת היעד הממשלתי שעומד על צמיחה של 7.5%.

 

ביקורו של קים בשנגחאי נועד להרחבת שיתוף הפעולה עם סין בתחום שינויי האקלים. צריכת החשמל בסין, צרכנית האנרגיה הגדולה בעולם, צפויה לצמוח השנה בלמעלה מ-9%, כך מסרה בינואר וועדת הרגולציה על החשמל. מרבית הצריכה נגרמת בשל ריבוי מבנים עם מערכות בידוד ישנות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x