$
בשולי החדשות

בדרום קוריאה מצאו פתרון לבעיית החנייה בעיר: רכב מתקפל

המכונית החשמלית ארמדילו טי יודעת להתקפל לחצי בלחיצה אחת על הסמארטפון. אז למה היא לא משווקת לציבור? צפו בסרטון הדגמה

סוכנויות הידיעות 22:3608.09.13

אחרי שטיפלו בבעיית הצפיפות במגרשי החנייה שלהם, מתפנים הקוריאנים לטפל במכוניות עצמן שתופסות שטח יקר במקומות החנייה המעטים שעוד נותרו בערים הגדולות והצפופות. הפיתוח האחרון בתחום הזה שמגיע מדרום קוריאה הוא רכב חשמלי מתקפל. הרכב הנקרא ארמדילו טי (Armadillo-T), יודע להחנות את עצמו ולהתקפל לחצי, בלחיצה אחת על מכשיר הסמארטפון.

 

לפני הקיפול לפני הקיפול

 

המכונית אחרי הקיפול המכונית אחרי הקיפול

 

המכונית שהמראה שלה מזכיר את הקונכייה של הארמדילו, היא בעלת שני מושבים וככל הנראה לא תעבור לייצור המוני, אך עם זאת היא חלק ממגמה של פיתוח כלי רכב ידידותיים לסביבה עבור חללים אורבניים.

 

המכונית יכולה לעבור מרחק של 100 ק"מ לאחר הטענה של עשר דקות, והמהירות המקסימאלית שלה מגיעה ל-60 קמ"ש.

 

כאשר מגיע הזמן לחנות, החלק האחורי של המכונית מתקפל מעל לחלק הקדמי כך שהאורך של המכונית קטן כמעט בחצי ל-1.65 מטרים בלבד.

 

"ניתן לחנות את המכונית בכל פינת רחובות ובניינים, בין אם מדובר בדירות, קניונים או סופרמרקטים", הסביר לסוכנות רויטרס סוה אין-סו, מהמכון המתקדם למדע וטכנולוגיה בקוריאה, שעמד בראש פיתוח המכונית.

 


  

סוה ויתר על המראות האחוריות על ידי הוספת מצלמות דיגיטליות קטנות שמקרינות על מסך שטוח המותקן על לוח המכוונים את צידי הרכב והחלק האחורי שלו. מערכת מחשוב המבוססת על מערכת ההפעלה חלונות מתקשרת עם מכשיר הסמארטפון של הנהג ומאפשרת את החניה העצמית.

 

עם זאת, הארמדילו-טי אינה מורשית מבחינה חוקית לנהוג בכבישי דרום קוריאה, מכיוון שהיא אינה עומדת בכמה קריטריונים מחייבים, כמו עמידות בהתנגשויות. לדבריו של סוה, רצוי שדרום קוריאה תקל את החוקים עבור מכוניות מיקרו, כך שיהיו פטורות מדרישות ההתנגשויות בשל המהירות הנמוכה יחסית שלהן.

 

סרטון המציג את האבטיפוס זכה ליותר מ-780 אלף צפיות ביוטיוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x