$
חברה וסביבה

השמים הם הגבול: נמל התעופה הטוב בעולם ישודרג

בנמל צ'אנגי בסינגפור ייבנה מתחם נוסף בשטח של 35 דונם עם חנויות, מסעדות, גינה ומפל; התכנון - של האדריכל הישראלי משה ספדיה

סוכנויות הידיעות 21:1328.08.13
שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור, שזכה באפריל בתואר שדה התעופה הטוב בעולם בטקס שנערך על ידי סקייטרקס בז'נבה, החליט להשתפר אף יותר והכריז על תוכניות להספת מתחם מרשים שישפר את חווית הנוסעים ויגדיל את התפוסה.

 

התוכניות, שזכו לכינוי "פרויקט תכשיט", מתייחסות לשטח בגודל של 35 דונם, שיכלול חנויות, מסעדות וגינה מקורה רחבת היקף, שבמרכזה מפל. המתחם צפוי להיפתח ב-2018. בנוסף, טרמינל 1 יורחב כך שטרקלין הטיסות הנכנסות, אזור איסוף המזוודות ומפרצי המוניות יוגדלו.

 

  • נמל התעופה צ'אנגי סינגפור צ'נגי
    נמל התעופה צ'אנגי סינגפור צ'נגי
  • נמל התעופה צ'אנגי סינגפור צ'נגי
    נמל התעופה צ'אנגי סינגפור צ'נגי

 

הפרויקט תוכנן על ידי קבוצה של אדריכלים בראשותו של משה ספדיה, שעיצב אייקון נוסף בסינגפור - מרינה ביי סנדס. המתחם החדש ישמש כמגשר בין שלושת הטרמינלים הקיימים. כמו כן, צפוי להיבנות טרמינל נוסף ורביעי. "לאחר השלמתו, פרויקט תכשיט, ביחד עם טרמינל 4, יאפשר ל-85 מיליון נוסעים בשנה לעבור בשדה התעופה", מסר דובר מטעם צ'אנגי.

 

ב-2012, עברו בשדה התעופה 51 מיליון נוסעים, עלייה של 10% מ-2011. בשלב זה הוא יכול להכיל עד 66 מיליון נוסעים בשנה. הבנייה של טרמינל 4 צפויה לצאת לדרך לקראת סוף השנה, ותיפתח ב-2017. במקביל, ראש הממשלה לי הסיין לונג, הודיע בסוף השבוע כי החלה גם העבודה על התכניות לבניית טרמינל חמישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x