שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

בעקבות משבר התעסוקה: הפקולטות היוקרתיות למשפטים מקצצות בסטודנטים

אוניברסיטת נורת'ווסטרן הצטרפה למגמה המתרחבת בתקווה לשמור על נתוני קבלה גבוהים ולהעלות את סיכויי הבוגרים למצוא עבודה

סוכנויות הידיעות 08:2713.03.13

הפקולטה למשפטים באוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו, הנחשבת לאחת המובילות בארה"ב, הודיעה כי החל מהשנה הבאה תקצץ ב־10% את מספר הסטודנטים שיתקבלו ללימודים. זאת בעקבות ירידה במספר המועמדויות וירידה בדרישת שוק העבודה לבוגרי תואר במשפטים - על כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

 

כתוצאה מכך, החל מהסמסטר הבא יירד מספר התלמידים לתואר ב־25-20 תלמידים. "נרשמה ירידה במספר המועמדויות ושוק העבודה למגזר ספג זעזוע רציני", הסביר לעיתון דקאן הפקולטה דניאל רודריגז.

 

לדבריו, הפקולטה החליטה לצמצם את מספר הסטודנטים כדי לשדרג את האיכות. "רצינו להוסיף ולהקפיד על נתוני הקבלה הגבוהים שלנו בתקווה להעלות את סיכויי הבוגרים שלנו למצוא משרות טובות", אמר.

 

אוניברסיטת נורת'ווסטרן אוניברסיטת נורת'ווסטרן

 

לפי ביל הנדרסון, מרצה למשפטים באוניברסיטת אינדיאנה, נורת'ווסטרן מנסה למנוע מצב של אובדן הדירוג הגבוה ברשימת הפקולטות למשפטים. "החשש הוא שאם ממלאים את כל המכסות, נתוני הקבלה יירדו וכתוצאה מכך יידרדר גם הדירוג", הסביר לעיתון. "במקרה כזה, יהיה קשה יותר למשוך סטודנטים". להערכתו, פקולטות מובילות נוספות יבחרו בקרוב במדיניות דומה.

 

דירוג הפקולטות למשפטים המובילות צפוי היה להתפרסם אתמול.

 

למהלך של נורת'ווסטרן ישנם תקדימים, בעיקר מאז פרוץ המשבר הפיננסי. מספר פקולטות למשפטים, בהן באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, אוניברסיטת קליפורניה ואוניברסיטת קרייטון באומהה כבר הודיעו על קיצוץ דומה. סקר שערכה בקיץ חברת קפלן להכנה לבחינות כניסה, גילה כי 51% מהפקולטות למשפטים בארה"ב צמצמו את מספר הסטודנטים מאז 2008.

 

עם זאת, ההחלטה של נורת'ווסטרן, שבוגריה בדרך כלל נחטפים על ידי הפירמות הגדולות, היא הסימן המובהק ביותר עד כה, כי מקצוע לימודי המשפטים יתקשה לאושש את מעמדו בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x