$
תעשייה ופיננסים

בית משפט בארה"ב: לקוחות "עקיפים" של מאדוף אינם זכאים לפיצוי

נדחה ערעורם של משקיעים אשר כספם הגיע למאדוף דרך קרנות גידור בהן השקיעו; בית המשפט קבע כי לא ניתן להכירם כלקוחותיו של הנוכל

סוכנויות הידיעות 23:4922.02.13

אנשים אשר השקיעו בקרנות שנפלו קורבן להונאת הפונזי של ברנרד מאדוף, ואשר רשמו בעקבות כך הפסדים, אינם זכאים לפיצוי כמו הקורבנות הישירים של הפרשה - כך קבע היום בית משפט לערעורים בארה"ב.

 

החלטת בית המשפט היא ניצחון לנאמן של נכסי מאדוף, ארווין פיקארד, שטען כי המשקיעים שהפסידו כסף באופן "עקיף" אינם יכולים להיחשב ללקוחות של הנוכל. מאדוף מרצה עונש מאסר של 150 שנה לאחר שהורשע בביצוע הונאת הענק.

 

הערעור הוגש על ידי 17 משקיעים אשר השקיעו בשותפויות מוגבלות בשם ספקטרום סלקט. אלה, העבירו את הכסף לשתי קרנות גידור אשר נמצאות בבעלות קבוצת טרמונט - אחת הנפגעות הגדולות מפרשה. טרמוט הגיעה ביולי 2011 להסדר עם פיקארד שלפיו קיבלה בחזרה כמיליארד דולר.

 

 

ברנרד מאדוף ברנרד מאדוף צילום: בלומברג

בית המשפט לערעורים - כמו גם שתי ערכאות נוספות לפניו - קבע כי לא ניתן להכיר ב-17 המשקיעים כלקוחות של מאדוף, מאחר שלא היו בקשר ישיר עם הקרן שבניהולו ולא הופיעו ברשומותיה. בנוסף לא היתה להם כל השפעה על מדיניות ההשקעות של קרנות הגידור שהעבירו את הכספים למאדוף. 

 

מוקדם יותר השבוע סירב בית המשפט לאפשרלמשקיעים לשעבר בקרן של מאדוף לתבוע בני משפחה נוספים על חלקם בהונאה.

 

לפני כשבוע ביקש פיקארד מבית המשפט לאשר חלוקה של 505 מיליון דולר נוספים ללקוחות; בכך מגיע הסכום שהוחזר לנפגעי הפרשה ל-5.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x