$
שווקי חו"ל

קורבנותיו של מאדוף יפוצו ב-2.5 מיליארד דולר נוספים

הפיצוי ששולם עד עכשיו לקורבנות מגיע ל-3.63 מיליארד דולר מקרן שהוקמה כדי לפצות משקיעים על הפסדי הונאת הפונזי

סוכנויות הידיעות 20:0220.09.12

קורבנות הונאת הפונזי שרקח ברנרד מאדוף יפוצו בסכום נוסף של 2.48 מיליארד דולר שיעזרו במעט לכסות את הפסדיהם. בכך, הפיצוי ששולם עד עכשיו לקורבנות מגיע ל-3.63 מיליארד דולר מקרן שהוקמה כדי לפצות משקיעים להפסדי הונאת הפונזי של מאדוף.

 

ביוני האחרון ביהמ"ש העליון בארה"ב

קיבל את החלטת בית המשפט המחוזי לפיה השיטה של אירווינג פיקארד, הנאמן הדורש כספים למען קורבנותיו של ברנרד מאדוף, לחישוב החזר הכספים לנפגעי התרמית היא זו שתילקח בחשבון. פיקארד מאמין כי התרמית של מיידוף עלתה לקורבנות בסך כולל של 17.3 מיליארד דולר.

 

באוקטובר 2011 קיבלו קורבנות מאדוף את תשלומי הפיצויים הראשונים. הפיצויים, בסך 312 מיליון דולר, העוברו לבעלי 1,230 חשבונות של מאדוף, בהחזר של כ-4.6 סנט לדולר. הזכאים להחזרים הם הלקוחות שלא משכו את כל השקעותיהם.

 

לפני יותר משלושה חודשים הצטרף פיטר מאדוף לאחיו ברנרד מאדוף לכלא. פיטר העביר מכתב לבית משפט הפדרלי במנהטן הוא הוא מודה בקשירת קשר לביצוע הונאה עם ניירות ערך ובשורה ארוכה של עבירות נוספות בהן זיוף ודיווח כוזב. אחיו של מאדוף מסר כי מסכים לגזר הדין המגיע לו על פי החוק - 10 שנות מאסר. הקראת גזר הדין תתקיים מחר בבית המשפט.

 

פיטר, הוא לא בן משפחה היחיד המעורב פרשה. פרקליטות מגבשת כתבי אישום נגד בנו של מאדוף אנדריו, שעמד בראש חטיבת המסחר של החברה ונגד אחייניתו שאנה, לה גם היה תפקיד בכיר. עורכי הדין של השניים נמנעו מתגובות בנושא. במקביל אירווינג פיקראד הנאמן שהופקד על החזרת כספי הלקוחות שנפגעו מהונאת מאדוף הגיש נגדם תביעות בהיקף של 255 מיליון דולד.

 

עד כה 10 בני אדם הורשעו בפרשת חברת מאדוף סקיוריטי בראשה עמד ברנרד מאדוף. חמישה מהם לא הודו באמשה ואלה היו עובדי החברה אנט בנג'ורנו, דניאל בונבנטרה, ג'ואן קרופי, ג'רום או-הארה וג'ורג' פרס. בין אלה שהודו היה פרנק די-פסקלי מנהל הכספים ויד ימינו של מאדוף. בפרקליטות העריכו את גילוי הלב שלו וטרם ניתן גזר הדין במשפטו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x