$
תעשייה ופיננסים

אופטימיות בארה"ב: מכירות סייבר מנדיי יזנקו לשיא של 1.5 מיליארד דולר

אחרי "בלאק פריידיי", חברת קומסקור מעריכה שיירשם זינוק של 20% בקניות של צרכנים באינטרנט היום. כמה תחסכו אם תקנו קינדל?

סוכנויות הידיעות 11:4926.11.12
ביום שישי נהרו האמריקאיים לחנויות כדי ליהנות ממבצעי "בלאק פריידי" - יום שישי לאחר חג ההודיה המסמל את תחילת הקניות לעונת החגים. היום (ב'), המבצעים יוצעו באתרי האינטרנט של הקמעונאיות השונות, במסגרת "סייבר מנדיי". על פי הערכות חברת קומסקור, המכירות המקוונות היום צפויות לטפס לשיא של 1.5 מיליארד דולר, עלייה של 20% לעומת 1.25 מיליארד דולר שנרשמו בשנה שעברה. באופן כללי, המכירות בסייבר מנדיי הוכפלו בחמש השנים האחרונות.

 

"על פי התחזיות שלנו, הקניות בסייבר מנדיי יהיו יום הקניות העמוס ביותר העונה, והמכירות יטפסו ככל הנראה ל-1.5 מיליארד דולר ואף גבוה מכך", מסר יו"ר קומסקור ג'יאן פולגוני.

 

עם זאת, השנה המכירות המקוונות החלו כבר ביום שישי, ואינן שמורות רק ליום שני שלאחר החג. על פי נתוני קומסקור, במהלך בלאק פריידי המכירות המקוונות טיפסו לראשונה מעל למיליארד דולר. מדובר בזינוק של 26% ל-1.04 מיליארד דולר מ-816 מיליון דולר בבלאק פריידי של 2011.

 

תגרה בבלאק פריידיי תגרה בבלאק פריידיי צילום: איי פי

 

לדבריו של פולגוני, הנתונים האחרונים מצביעים על כך שהמכירות המקוונות הולכות וצוברות תאוצה בבלאק פריידי עצמו, ככל הנראה בשל העדפה של קונים רבים להימנע מהתורים הארוכים בחנויות עצמן.

 

על פי נתוני קומסקור, אמזון הייתה הקמעונאית המקוונת המובילה, ואחריה האתר של וולמארט בסט ביי, טארגט ואפל. עבור סייבר מנדיי, באמזון מציעים היום מבצעים כמו הנחה של מאה דולר על מחשבים ניידים של סוני או מכירת הקורא האלקטרוני קינדל ב-129 דולר במקום 159 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x