$
כלכלה ומדיניות

צפי לעלייה במכירות בתקופת החגים בארה"ב

פדרציית הקמעונאות הלאומית צופה עלייה של 4.1% במכירות הקמעונאיות בתקופת החגים שבין נובמבר לדצמבר השנה

סוכנויות הידיעות 09:2823.11.12

צפי לעלייה במכירות התקופת החגים בארה"ב. פדרציית הקמעונאות הלאומית צופה עלייה של 4.1% במכירות הקמעונאיות בתקופת החגים שבין נובמבר לדצמבר השנה, לעומת עלייה של 5.6% ב-2011.

 

לפי מחקר נפרד, פדרציית הקמעונאות דיווחה כי 147 מיליון איש מעוניינים לערוך קניות בין יום שישי

לראשון, לעומת 152 מיליון איש שתמכו בסוף שבוע של "בלאק פריידי" לפני שנה. הסקר לא דיווח כמה אנשים מתכוונים להגיע לחנויות ביום ה'.

 

הקניות החלו אתמול בערב

 

הקונים האמריקאים ניצלו קמעונאיות שהתחילו כבר בלילה שבין חמישי לשישי את עונת הקניות לחגים המסורתית בארה"ב, שמתחילה לאחר חג ההודיה, ועמדו בתור בחנויות כדי ליהנות מהנחות על מוצרי אלקטרוניקה ומוצרים אחרים, או רק כדי לראות מה כל העניין.

 

טארגט הצטרפה השנה לוול-מארט וגאפ, והייתה פתוחה לפחות במשך חלק מיום חמישי, וחלק מהקמעונאיות היו פתוחות לכל אורך היום, בטרנד שהחל לפני שנה.

 

חנויות הדיסקאונט של וולמארט בארה"ב, שפתוחות בחג ההודיה מאז 1988, הציעו הנחות לרגל "בלאק פריידי" כבר בשעה 20:00 והנחות מיוחדות על חלק ממוצרי האלקטרוניקה החלו בשעה 22:00.

 

טארגט שינתה את שעת הפתיחה מחצות ל-21:00 ביום ה', וטויס אר אס נפתחו ב-20:00.

 

"זוהי הכרה בכך שעל הקמעונאיות להיות אגרסיביות יותר, ושהן רוצות להראות שגם החנויות הפיזיות שלהן חשובות", אמר אנליסט בכיר במודי'ס, צ'רלס או'שי. "העוגה אינה אינסופית. אם אפשר להשיג נתח גדול יותר ממנה באמצעות הארכת שעות הפתיחה, כדאי לעשות זאת".

 

חלק מהקמעונאיות, כמו בסט ביי, ממשיכות לציין את "בלאק פריידי" ביום ו' בלבד ומחכות לחצות כדי לפתוח את החנויות.

חלק מהקונים לא מחכים ליום ב', יום ההנחות על רכישות מקוונות, כדי לקנות באינטרנט. המכירות המקוונות בחג ההודיה השנה כבר עלו ב-17.8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

הקמעונאיות בארה"ב יכולות להרוויח יותר משליש מהכנסותיהן השנתיות בעונת החגים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x