$
בחירות בארה"ב

כאוס בקלפיות בפלורידה: האם זו באמת דמוקרטיה?

במהלך סוף השבוע בפלורידה. לא רק מטות סגורים, אלא גם מחשבי הצבעה מקולקלים, טופסי הצבעה באורך 10 עמודים ותורים של שעות קיבלו את פניהם של תושבי המדינה שהגיעו כדי לבחור נשיא במהלך ימי ההצבעה המוקדמים

טלי שמיר, ניו יורק 06:5206.11.12

"תנו לנו להצביע!", צעקו עשרות אנשים שהתגודדו מחוץ לאחד ממטות ההצבעה הסגורים במהלך סוף השבוע בפלורידה. לא רק מטות סגורים, אלא גם מחשבי הצבעה מקולקלים, טופסי הצבעה באורך 10 עמודים ותורים של שעות קיבלו את פניהם של תושבי המדינה שהגיעו כדי לבחור נשיא במהלך ימי ההצבעה המוקדמים.

 

במחוז

פאלם ביץ' 30 אלף פתקי הצבעה של מצביעים נעדרים (דרך הצבעה לגיטימית שמתבצעת בדואר) הודפסו עם שגיאות. מצביעים אחרים שביקשו טופסי נעדרים לפני חודש טרם קיבלו אותם. אחת הקלפיות נסגרה מוקדם בגלל חפץ חשוד, ואחרת כיוון שבמקום לא היה מספיק כוח אדם.

 

הבלגן שפשט בקלפיות של פלורידה איננו מקרי - כך לפחות טוענים הדמוקרטים. לפלורידה, אחת מזירות הקרב המרכזיות בהכרעת הבחירות, יש היסטוריה מפוקפקת של חשד להטיית בחירות. המקרה המפורסם ביותר אירע בבחירות בשנת 2000, שבמהלכן זכה ג'ורג' בוש בנשיאות על חודו של קול - יש האומרים בגלל שלילת זכות ההצבעה מאלפי דמוקרטים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x