שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

העבודה במפעל פוקסקון בסין חודשה ומתנהלת תחת פיקוח מאבטחים

לאחר שהופסקה פעילות המפעל עקב קטטה המונית בין 2,000 עובדים מאבטחים את המתחם צוותי אבטחה עם מגנים וקסדות

בלומברג 21:5327.09.12
צוותי אבטחה לבושים קסדות ומגני פלסטיק בדומה לציוד לפיזור הפגנות אותו לובשים שוטרים, צעדו היום סביב מפעל של חברת הטכנולוגיה פוקסקון בצפון סין. המתיחות במפעל נותרה גבוהה לאחר קטטה המונית בין 2,000 עובדים גרמה לעצירת הייצור במפעל.

 

במתחם פוקסקון, בו מתגוררים 79 אלף עובדים ברובע שנקסי בסין, עדיין ניכר הנזק שנגרם על ידי המהומות ב-23 בספטמבר. אז קטטה בין עובדים במגורים הסלימה למהומות עליהן השתלטו לבסוף מאות אנשי ביטחון ושוטרים. יותר מ-40 בני אדם אושפזו לאחר הקטטה שגרמה גם לנזק לחלונות ומכוניות שחנו במתחם.

 

יו"ר פוקסקון, טרי גו, פעל לשיפור תנאי העבודה במפעליו בשנים האחרונות. זאת לאחר שגל התאבדויות של עובדים גרם לאפל, הלקוח הגדול ביותר של פוקסקון, להפעיל לחץ לשיפור התנאים. המהומות ממחישות את הלחצים הסוציאליים שנובעים מהמודל הסיני של ייצור לשם ייצוא הגורם לאלפי עובדים, בעיקר צעירים, לעבוד שעות רבות בתנאים הדומים לתנאי צבא. העובדים ישנים במגורים של המפעל ומוקפים בשומרים.

 

טים קוק, מנכ"ל אפל, בביקור בפוקסקון בסין טים קוק, מנכ"ל אפל, בביקור בפוקסקון בסין צילום: בלומברג

 

"השומרים כאן משתמשים בשיטות של גנגסטרים", אמר פנג זונגיאנג, עובד בן 23 לבלומברג מחוץ לכותלי המפעל. "אנחנו לא נגד חוקים אבל הם חייבים להגיד לנו למה. הם לא מסבירים דברים ואנחנו מרגישים שאנחנו לא יכולים לתקשר איתם", הוא אמר.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x