$
תעשייה ופיננסים

252 שנה לאחר הקמתה: רשת הצעצועים הוותיקה בבריטניה מחליפה בעלים

קבוצת לודנדו הצרפתית רוכשת את המליס הבריטית; דיווח ב-BBC: המכירה - תמורת 60 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 15:0218.09.12

המליס, רשת הצעצועים הוותיקה בבריטניה, נמכרה לקבוצת לודנדו הצרפתית. רשת BBC הבריטית דיווחה כי שווי העסקה עומד על 60 מיליון ליש"ט אך הצדדים טרם חשפו את פרטי העסקה. הרשת הוקמה בשנת 1760 ע"י וויליאם המלי שפתח חנות צעצועים ראשונה בלונדון וצאצאיו המשיכו לפתח את הרשת. בשנה פיננסית החולפת (שהסתיימה במרץ 2012) גלגלה הרשת 43 מיליון ליש"ט.

 

בעל המניות העיקרי בהמליס היה הבנק האיסלנדי המולאם לנדסבנקי שהחליט למכור את אחזקותיו על מנת לפרוע את חובותיו. לנדסבנקי רכש את השליטה ברשת צעצועים ב-2009 מקבוצת ההשקעות האיסלנדית באוגור שנקלעה לפשיטת רגל.

 

 

חנות המליס בלונדון. לרשת חנויות גם באסיה ובמזה"ת חנות המליס בלונדון. לרשת חנויות גם באסיה ובמזה"ת צילום: בלומברג

 

מנכ"ל לודנדו, ז'אן-מישל גרונברג, אמר שהוא "רוחש כבוד רב למורשת של המליס כמותג וכחנות" והוסיף שבכוונתו "לשמור על ייחודיותו" תוך שילובו ברשת קמעונאית בראשה הוא עומד ותוך שימוש ביתרונות בשווקים בינלאומיים שהוא מציע.

 

לודנדו שנוסדה ב-1977 מפעילה כ-300 חנויות צעצועים בצרפת, בספרד, בבלגיה ובשוויץ, ובזכות רכישת המליס תקבל גם גישה לשווקי בריטניה ואירלנד, וכן לאסיה ומזרח התיכון, שם הרשת הבריטית הוותיקה החזיקה במספר סניפים. על פי עיתון "גרדיאן", בשנים אחרונות פתחה המליס חנויות במומבאי, בדובאי, בריאד ובעמאן. כמו כן יש לה חנויות דגל בקפריסין וברוסיה. אך החנות המפורסמת ביותר של המליס ממוקמת בלונדון בריג'נט סטריט והיא מתנשאת לגובה של שבע קומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x