$
כלכלה ומדיניות

האטה בצריכה הפרטית בארה"ב: עלתה בחודש מרץ ב-0.3% בלבד

זאת לאחר שחודש קודם לכן זינקה ב-0.9%; ההכנסה הפרטית עלתה ב-0.4% - שיא של שלושה חודשים; מדד מנהלי הרכש של שיקגו ירד באפריל לשפל של שנתיים וחצי

סוכנויות הידיעות 16:0230.04.12

הכלכלה האמריקאית ממשיכה להתרחב, אך לא בקצב המצופה. מנתונים שפרסם משרד המסחר והתעשייה בארה"ב עולה כי הצריכה הפרטית, המהווה 70% מהכלכלה האמריקאית, עלתה ב-0.3% במרץ, זאת לאחר שחודש קודם לכן זינקה ב-0.9%. עם זאת התוצאות היו מעט נמוכות מהתחזיות, שציפו לעלייה של 0.4%.

 

במקביל
פורסם כי ההכנסה הפרטית עלתה ב-0.4% - השיעור הגבוה ביותר מזה שלושה חודשים.

 

השיפור בשוק העבודה בשילוב מזג אוויר חם מהרגיל, הם בין הגורמים שעזרו לעלייה בצריכה הפרטית, שצמחה ברבעון הראשון של השנה בשיעור הגבוה ביותר מזה למעלה משנה, על רקע צמיחה במכירות של מכוניות וברשתות השיווק.

 

 עם זאת, יש צורך בהאצה בצמיחה בגיוסי עובדים ובשכר על מנת לשמור על קצב הצריכה הפרטית ברבעון הנוכחי. "אם הצרכנים האמריקאים ימשיכו לעלות את ההוצאות שלהם - יהיה זה טוב לכל הסקטורים של הכלכלה", מסביר סטיבן לאטין, כלכלן בנשיונל טראק אקוויפמנט. "הנתונים טובים, חשוב לזכור שאנחנו בסך הכל בהתחלה -  התרחבות הכלכלה תמשיך בטווח הארוך".

 

עוד פורסם היום כי מדד מנהלי הרכש של שיקגו ירד באפריל ל-56.2 נקודות בהשוואה ל-63.3 נקודות במרץ – שפל של 29 חודשים. למרות שהמדד עדיין מעל 50, מה שמצביע על צמיחה, כלכלנים צפו לקריאה של 60.8 נקודות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x