$
המזרח התיכון

בעקבות האוצר האבוד: חיפוש אחר זהב וכסף שהחביא קדאפי במדבר

לפי עיתון ערבי, נעצרו לאחרונה שני אזרחים לובים שהסתננו לניז'ר בטענה כי הם מועסקים על ידי חברה אמריקאית שמטרתה לנסות ולאתר את האוצרות שהסתיר קדאפי לפני מותו

דורון פסקין 19:5619.12.11

מותו של מועמר קדאפי הותיר שאלות רבות שלא נפתרו, הבולטת שבהן היא מה עלה בגורל האוצרות שלו ששוויים מוערך במיליארדי דולרים. נראה כי בשטח כבר פועלים כמה גורמים המנסים לאתר את אותם אוצרות.

 

עיתון ערבי טוען כי באחרונה עצרו שלטונות ניז'ר שני אזרחים לובים שניסו להסתנן
לשטחה כשברשותם כלי נשק וציוד תקשורת מתקדם. בחקירתם ציינו שני הלובים כי הם מועסקים על ידי חברה אמריקאית שמטרתה לנסות ולאתר את האוצרות של קדאפי. לפי החשד, לפני מותו הורה קדאפי למקורביו להטמין את הזהב והכסף שהיה ברשותו במקומות מסתור במדבר. ההערכות הן שלפני נפילת טריפולי הורה לאנשיו לקבור במדבר המערבי 4 טונות זהב ועוד כסף במזומן בשווי שבין 200 ל-500 מיליון דולר.

 

לפי העיתון, שני הלובים ניסו לאתר בניז'ר קצין מודיעין שהיה מקורב לקדאפי ושנמלט מלוב. לפי החשד, הקצין ששמו המלא סעיד קמאן "מויחי" יכול לשפוך אור על מקום הימצאם של האוצרות האבודים. לפי הדיווחים, מויחי הוא אחד המבוקשים הבולטים במדינות המערב.

 

דיווחים של עדי ראייה מאזור הגבול בין לוב לאלג'יריה גורסים כי בשבועות האחרונים מורגשת תנועה ערב של מזלט"ים. ההערכות הן כי הפעילות הזו היא במסגרת הניסיונות לאתר את האוצרות האבודים של קדאפי.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x