כלכלה ומדיניות

ונצואלה: חוסר ודאות סביב מצבו הבריאותי של צ'אבס

הדיווחים על מצבו של נשיא ונצואלה סותרים: שר החוץ טען שהוא נמצא בעיצומו של "קרב גדול", בעוד שסגן הנשיא הודיע כי צ'אבס מתאושש מהניתוח שעבר לאחרונה

סוכנויות הידיעות 17:5626.06.11

חוסר הוודאות סביב מצבו הבריאותי של נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, הולך וגובר. צ'אבס עבר לפני שבועיים ניתוח לטיפול במה שכונה על ידי הרשויות "דלקת באגן".

 

שר החוץ של ונצואלה, ניקולס מאדורו, אמר כי צ'אבס נמצא בעיצומו של "קרב גדול" על הבריאות שלו. אולם סגן הנשיא, אליאס

חאווה, האשים את התקשורת בפרסום ספקולציות. "צ'אבס מתאושש והוא יהיה איתנו לעוד זמן רב", אמר.

 

צ'אבס שמר על שקט לא אופייני מאז עבר ניתוח בקובה ב-10 ביוני. יומיים לאחר מכן התקשר לתקשורת המקומית ודיווח כי הוא מחלים במהירות, וכי הבדיקות הרפואיות לא מצאו כל סימן למחלה ממאירה.

 

צ'אבס ידוע גם כמשתמש נלהב בטוויטר, אולם במשך 19 ימים הוא לא צייץ, ורק ביום שישי החלו להופיע פרסומים חדשים  שלא התייחסו באופן ישיר לסוגית הבריאות של הנשיא. בציוץ האחרון שפורסם בשבת בערב נכתב כי בתו של צ'אבס, רוסינס, הגיעה עם הנכדים לבקרו. 

 

למרות סימני החיים בטוויטר, נראה כי הם לא יסייעו להפריך את השמועות בדבר מצבו הבריאותי של צ'אבס. מאז הניתוח צ'אבס לא נראה בפומבי – מלבד בתצלום שהועבר לתקשורת שבו מבקרים אותו מנהיגי קובה פידל וראול קסטרו בבית החולים.

 

עדיין לא ברור מתי מתכנן צ'אבס לשוב לוונצואלה, ומנהיגי האופוזיציה טוענים כי השליטה מחוץ למדינה אינה חוקית. היעדרותו העלתה גם שאלות לגבי זהות יורשו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x