$
חברה וסביבה

BP מזהירה: הגבלות על קידוחים בים יפגעו ביכולתנו לשלם על נזקי הדליפה

החברה הודיעה לקונגרס האמריקאי: "אם לא נוכל להמשיך ולהפעיל את השדות הללו, תהיה לכך השפעה משמעותית על תזרים המזומנים שלנו

סוכנויות הידיעות 08:5403.09.10

חברת הנפט BP הודיעה לקונגרס האמריקאי כי אישור החקיקה שתשלול מהחברה את האפשרות להשיג אישורי קידוח בים, מגביר את הסבירות שלא יהיה לה מספיק כסף לשלם עבור כל הנזקים שנגרמו מדליפת הנפט במפרץ מקסיקו, כך מדווח "הניו יורק טיימס".

 

לדברי החברה, ביטול אישורי הקידוח שלה

יפגע במאמצי שיקום המפרץ, שהמחוקקים מעוניינים שהחברה תתמוך בהם באופן התנדבותי.

 

בכירים בחברה הדגישו כי אינם נסוגים מההתחייבויות שלהם לבית הלבן להקצות 20 מיליארד דולר בקרן מיוחדת לאורך ארבע השנים הבאות, כדי לשלם על תביעות הנזיקים והקנסות בעקבות פיצוץ אסדת קידוח הנפט ב-20 באפריל.

 

החברה אף הסכימה לתרום 100 מיליון דולר לעמותה שתומכת בעובדי הקידוח שאיבדו את מקום עבודתם בשל איסור הקידוח שהטילה הממשלה. בנוסף ל-500 מיליון דולר ש-BP תרמו לתכנית מחקר לחקר השפעות הדליפה. כמו כן, החברה תרמה 32 מיליון דולר למאמצי קידום התיירות בפלורידה ו-15 מיליון דולר ללואיזיאנה, מיסיסיפי ואלבמה.

אולם גוברות הדרישות לתשלומים נוספים מעבר לקנסות המינימאליים והפיצויים שהחברה חייבת לשלם תחת החוק הקיים. לפיכך, החברה הביעה חוסר נכונות לשתף פעולה, אלא אם כן תוכל להמשיך ולפעול במפרץ מקסיקו, שמהווה 11% מהתפוקה העולמית שלה.

 

"אם לא נוכל להמשיך ולהפעיל את השדות הללו, תהיה לכך השפעה משמעותית על תזרים המזומנים שלנו", אמר דיוויד נאגל, סגן נשיא החברה באמריקה. "זה יקשה עלינו לממן דברים, לממן את התוכניות הללו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x