שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

יקים עד הסוף: רשתות מרכולים בגרמניה יאפשרו ללקוחות לשלם באמצעות טביעת אצבע

טביעת האצבע תשויך לחשבון הבנק של הלקוח ובאמצעותו ייגבו את התשלום. חברת הביומטריה IT-Werke המספקת את השירות לרשת EDEKA מעוניינת להרחיבו גם לבנקים, לסניפי הדואר ולכל שירות אחר הדורש זיהוי

ארז רומס 14:2222.03.10

רשתות המרכולים הגרמניות Edeka, Rewe ,Metro יאפשרו ללקוחותיהן לשלם על הקניות שלהם באמצעות טביעת אצבע, אשר תשויך לחשבון הבנק שלהם ויגבו באמצעותו את התשלום, כך מדווח "דר הנדל". השירות נחנך כפיילוט בכמה מסניפי רשת Edeka כבר שנת 2004, ואז הוא חייב את הלקוח שרצה לשלם באמצעות טביעת אצבע לעשות זאת רק בסניף הספציפי בו נרשם לשירות. כעת הודיעה הרשת כי תאחד את מאגרי המידע בין סניפיה השונים, כך שאותו הלקוח יוכל לשלם באמצעות טביעת האצבע שלו בכל סניפי הרשת הפרוסים ברחבי המדינה. את השירות מספקת ל-EDEKA חברת הביומטריה הגרמנית IT-Werke.

 

מישהו מטפל בך? מישהו מטפל בך? צילום: בלומברג

 

 

עד כה נרשמו לשירות 200 אלף לקוחות ובכ-1,000 קופות מרכולים בקירוב מותקנים מזהי טביעות אצבע לשירות הלקוחות. המטרה של IT-Werke, הממתגת את השירות החדש תחת השם Vindago, היא להרחיבו גם לבנקים, לסניפי הדואר ולכל שירות אחר הדורש זיהוי. פיילוטים נוספים בתחום צפויים להתחיל עוד השנה בפורטוגל ובשוויץ.

 

לפי הודעת החברה, בכוונתה לנסות ולגייס במהלך הקיץ 5 מיליון תושבים שיירשמו לשירות, כאשר עיקר הניסיון יתבצע בשטוטגרט רבתי (במדינת המחוז הנחשבת לעשירה שבמדינות המחוז בגרמניה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x