שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

EMI מחפשת קונה לאבי רוד

כ-80 שנה לאחר שנרכשו ב-100 אלף ליש"ט, האולפנים המזוהים עם הביטלס, שהביאו לעולם תקליטים של הפינק פלויד ורדיוהד, יימכרו בכ-165 מיליון דולר כדי להזרים מזומנים ללייבל המוזיקה המקרטע

סוכנויות הידיעות 20:1216.02.10

הדרך הארוכה והמפותלת של ההיסטוריה של הביטלס קיבלה תפנית נוספת. חברת המוזיקה הקצרה במזומנים EMI מחפשת קונה לאבי רוד, האולפנים הלונדונים בהם הקליטה הרביעייה המופלאה חלק משיריה המפורסמים, לדברי מקור המקורב למגעים.

 

לדבריו, הגישושים אחר קונה נמשכים מספר חודשים אך

עדיין לא רוכש הולם. דובר EMI סרב להגיב על דבר המכירה שעשוייה להכניס עשרות מיליוני דולרים לקופת הלייבל המקרטע.

 

אנליסטים מעריכים, כי מחיר המכירה צפוי להיות נמוך ב-165 מיליון דולר להם זקוקה EMI כדי לשרוד תוך ויתור על אחד מנכסיה המשמעותיים - לא רק אולפן הקלטות אלא גם אטרקציה תיירותית ומקדש למעריצי הביטלס.

 

בין האמנים החתומים בלייבל, ניתן למנות את לילי אלן ורובי וויליאמס אלא שלמרות השמות המפוצצים החברה מגמגמת מבחינה פיננסית מאז שנרכשה ב-2007 תמורת 2.4 מיליארד ליש"ט על ידי טרה פירמה, קרן הפרייבט אקוויטי.

 

ביצועי החברה נמוכים מאלה של המתחרים יוניברסל, סוני BMG ו-וורנר, נוכח הירידה במכירות הדיסקים ועליית המוזיקה הדיגיטלית. לאחר ההשתלטות של טרה עזבו את הלייבל מותגי על כמו רדיוהד והרולינג סטונז.

 

טרה זקוקה לעירוי מזומנים של 165 מיליון דולר עד יוני כדי להימנע מחדלות פרעון על הלוואות שקיבלה מסיטיגרופ. אם החברה תגיע לידי סיטי היא עלולה לעבור לפירוק או להימכר. המבנה ברחוב אבי רוד 3 בשכונת סט. ג'ונז ווד נרכש ב-1929 תמורת 100 אלף ליש"ט והפך לאחד האולפנים המתוחכמים בעולם.

 

בין האלבומים שהוקלטו במקום ניתן למנות את הצד האפל של הירח של הפינק פלויד, ואוקי קומפיוטר של רדיוהד. האולפנים מזוהים על הביטלס שהקליטו שם מאז 1962 תחת המפיק ג'ורג' מרטין. מעבר החציה שממול לאולפנים הונצח בעטיפת האלבום "אבי רואד" - אלבום האולפן האחרון של הביטלס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x